• 8.

10-21 41
  • 9.

4-25 33

Slovenskí basketbalisti do 16 rokov skončili na B-kategórii majstrovstiev Európy na konečnom 19. mieste, v záverečnom vystúpení na turnaji zvíťazili nad Gruzínskom 87:86 po dvojnásobnom predĺžení.

Od úvodu to bola vyrovnaná bitka, v ktorej najskôr mali navrch Slováci, neskôr Gruzínci. Po prvej štvrtine prehrával náš výber 16:21. V druhej časti sa karta obrátila, zverenci trénera Karola Wimmera zlepšili ofenzívu, čo im prinieslo opätovné vedenie v zápase. Po polčase vyhrávali 38:34.

Tretia štvrtina nepriniesla žiadne výraznejšie zmeny, na akýkoľvek slovenský nápor dokázal súper reagovať. Pred štvrtou štvrtinou bol stav 55:52 v prospech Slovákov. Tí mali nakročené k výhre, ale v koncovke štvrtej 10-minútovky sa podaril Gruzíncom obrat. V koncovke to bola hra nervov, slovenskému družstvu sa podarilo vyrovnať, ale Hronský si na víťaznú strelu musel počkať až do predĺženia.

V tom prvom sa tímy striedali v tesnom vedení, šancu na víťazstvo zachraňoval Novák sedem sekúnd pred koncom, keď upravoval na 75:75. Druhé predĺženie bolo dlho v rukách Gruzínska, v jednom momente viedlo o sedem bodov. Začalo však úradovať duo Novák a Hronský, ktoré sa postaralo o víťazný obrat. Práve druhý menovaný zariadil šesť sekúnd pred koncom, že Slovaci zakončilo účinkovanie na turnaji víťazstvom 87:86 po dvojnásobnom predĺžení.

B-kategória ME basketbalistov do 16 rokov - o 19. miesto:

Slovensko - Gruzínsko 87:86 pp (16:21, 22:13, 17:18, 11:14 - 9:9, 12:11)

Slovensko: Hronský 35, M. Malovec 13, Borodovčák 7, Kret 2, Koller 1 (Novák 18, Akantis 4, T. Malovec 3, Szabo a Wooldridge po 2, Boros a Randuška 0)

Gruzínsko: Liklikadze 25, Avaliani 24, Kasaburi 13, G. Meški 9, L. Meški 2 (Devidze 7, Sulaberidze 6, Botčorišvili, Chutsišvili, Kutchuchidze a Mašniašvili 0)

TH: 26/14 - 43/29, Fauly: 31 - 17, Trojky: 7 - 3, Rozhodovali: Sljivic (Rak.), Toszér (Maď.), Hasanov (Azer.)