• 8.

10-22 42
  • 9.

4-28 36

Slovenská reprezentácia zakončila účinkovanie v A-skupine predkvalifikácie majstrovstiev sveta 2019 prehrou, na palubovke Švédska podľahli súperovi tesne 82:86.

Slováci už neboli pod žiadnym tlakom vzhľadom na vývoj v skupine, úvod do stretnutia im preto vyšiel. Rýchlo sa dostali do vedenia, súper naopak musel doťahovať po celú prvú štvrtinu. V siedmej minúte viedli zverenci trénera Ivana Rudeža už 16:6, ale Švédi stiahli do konca prvej 10-minútovky na 17:20. Druhá štvrtina už priniesla iný priebeh, domáci basketbalisti otočili zápas vo svoj prospech po efektívnejšej streľbe, hlavne za tri body. Slováci sa však držali v hre, po polčase prehrávali 39:44. Opäť im však nevyšla tretia štvrtina, súperovi dovolili odskočiť až na rozdiel trinástich bodov. Ten dokázali v záverečnej štvrtine takmer zmazať, minútu pred koncom Ihring upravoval na rozdiel jediného bodu (80:79), ale Švédsko si postrážilo víťazstvo. V závere premenilo trestné hody, nad Slovenskom napokon zvíťazili 86:82. Zverenci trénera Ivana Rudeža zakončili účinkovanie v A-skupine predkvalifikácie MS 2019 na poslednom mieste s bilanciou jedného víťazstva a piatich prehier.

Švédsko - Slovensko 86:82 (17:20, 27:19, 23:17, 19:26)

Švédsko: Gaddefors 17, Eriksson 16, Lindqvist 7, Massamba 6, Ramstedt 2 (Spires 14, Pahlmblad 11, Borg 7, Person 6)

Slovensko: Ihring 20, Jones 15, Žiak 13, Sedmák 11, Baťka 10 (Fusek 8, Hlivák a Musil po 2, Bachan 1, Krajčovič 0)

TH: 19/13 - 19/13, Fauly: 24 - 21, Trojky: 13 - 7, Rozhodovali: Jasevičius (Lit.), Ozols (Lot.), Zapolski (Poľ.)

Povedali po zápase (zdroj: slovakbasket.sk):

Ivan Rudež, tréner Slovenska: "V zápase sme podali dobrý kolektívny výkon a naši hráči dali do stretnutia sto percent. Počas celého zápasu sme hrali ako tím a otvorili sme minutáž každému hráčovi. Duel bol pre našich hráčov dobrá škola. O výhre Švédov rozhodla najmä ich výborná streľba za tri body."

Peter Sedmák, pivot Slovenska: „Zápas sme začali veľmi dobre. Pozitívne by som hodnotil prvú štvrtinu, ktorú sme dokázali vyhrať. Počas celého zápasu sme predvádzali dobrú hru a kolektívny výkon. O výhre Švédov rozhodli iba maličkosti, ktoré sa priklonili na ich stranu.“