• 8.

10-21 41
  • 9.

4-25 33

Slovenskí basketbalisti do 16 rokov zakončili skupinovú fázu B-kategórie majstrovstiev Európy v čiernohorskej Podgorici prehrou 55:70 s Fínskom. Zverenci trénera Karola Wimmera tak budú hrať v skupine o záchranu, na úvod ich v súboji o 17. – 24. miesto čaká vo štvrtok 15. augusta o 16.00 h Švajčiarsko.

Slováci nemali ideálny začiatok, s Fínskom prehrávali v úvode 0:7, respektíve 2:10. Po zlom úvode sa spamätali, ale bodovo chudobnejšiu prvú štvrtinu prehrali 7:12. V druhej časti sa herný prejav našich hráčov výrazne zlepšil, v jednom momente sa podarilo dokonca vyrovnať, ale súper opäť výraznejšie odskočil. Fíni napokon viedli po prvom polčase 33:21.

Po polčasovej prestávke slovenské družstvo nezareagovalo správne na dianie na palubovke, ich súper to využil k tomu, aby urobil rozhodujúci bodový úsek na ceste za víťazstvom. Manko zverencov trénera Karola Wimmera sa dostalo už cez 20-bodovú hranicu, čo znamenalo rozplynutie nádeje na víťazstvo. V poslednej štvrtine tak prišlo len ku kozmetickej úprave skóre.

B-kategória ME basketbalistov do 16 rokov – D-skupina:

Fínsko – Slovensko 70:55 (12:7, 21:14, 21:15, 16:19)

Fínsko: Pällijeff 11, Tolonen 9, Little 8, Chime 6, Bajrami 2 (Mead a Parpala po 11, Heinonen 10, Kuusinen 2, Lehtonen a Vehmanen 0)

Slovensko: Hronský 25, Novák 12, Borodovčák 2, Koller a M. Malovec 0 (T. Malovec 5, Kret 4, Szabo 3, Akantis a Boros po 2, Randuška a Wooldridge 0)

TH: 22/15 – 21/17, Fauly: 22 – 16, Trojky: 9 – 4, Rozhodovali: Mumini (Kos.), Ivaškov (Biel.), Hasanov (Azer.)