KOS Reginald Keely Minutes played 38
  • Košice: Jacobo a Keely po 22, Baťka 18, Avramovič 16, Nuber 0 (Jones 9, Baldovský 3, Galata, Jaray, Kitchell, Lechman a Radoš 0)

TH: 23/20 - 21/14, Trojky: 12 - 10, Fauly: 23 - 23

Rozhodovali: Turčin - Lamoš - Margala

Milan Černický (tréner Karlovky): „Odohrali sem dobrý zápas v útočnej fáze, ale nepodarilo sa nám ubrániť kľúčových hráčov súpera. V 3. štvrtine sme urobili pár obranných chýb, ktoré v závere rozhodli o víťazstve Košíc.“

Dávid Abrhám (hráč Karlovky): „Bol to náročný duel, nakoľko Košice hrali tvrdý, fyzicky náročný basketbal. Vďaka nášmu organizovanému útoku a úspešnej streľbe to bola prvý polčas vyrovnaná partia. V tretej štvrtine nám súper odskočil na 8 - 10 bodov, no v závere zápasu sme sa dokázali dotiahnuť, ale na zvrat to už nestačilo.“

Štefan Svitek (tréner Košíc): „Oba tímy by si za výkon a bojovnosť zaslúžili zvíťaziť. O našej výhre rozhodla 3. štvrtina, v ktorej sme sa dostali do dvojciferného vedenia, ktoré sme napriek dramatickému záveru dokázali udržať.“

Róbert Nuber (hráč Košíc): „Domáci majú dobrý, mladý tím, ktorý nám najmä prvý polčas robil problémy. Myslím, že o výsledku rozhodla naša väčšia túžba po víťazstve, bojovnosť a fyzická hra pod oboma košmi. Karlovka sa nevzdala a aj šťastnými strelami spoza trojkovej čiary zápas zdramatizovala, ale my sme zvládli premieňaním trestných hodov v závere zápas kontrolovať.“

BK 04 AC LB Spišská Nová Ves - MBK SPU Nitra 64:77 (11:23, 11:22, 18:18, 24:14)

Spišská Nová Ves: Lenárt 22, Dolník, Hovaňák a Osvald po 7, Majerčák 2 (Smik 9, Hrabčák 8, Petrek 2, Babik, Korfan

Gamepreview:

Hala prof. Rovného, streda 28.10. o 18:30

V Bratislave sa v stredu na jednej palubovke stretne minuloročný nováčik SBL s tohtoročným, keď Karlovka na domácej pôde privíta Košice. Keď sa pozrieme na tabuľku, tak Košičania sa v nej nachádzajú o tri priečky vyššie. S piatimi víťazstvami a dvoma prehrami však majú odohratý o jeden zápas viac ako ich stredajší súper. Karlovka má zatiaľ vyrovnaný pomer víťazstiev a prehier – 3:3. Sezónu začali zverenci Milana Černického úspešnou trojzápasovou šnúrou víťazstiev nad Svitom, Spišskou Novou Vsou a Nitrou, no potom prišli tri prehry v rade, a to v Prievidzi, doma s Komárnom a v Leviciach. „Karlovka predstavuje mladý tím so slovenským trénerom, ktorý vie pracovať so šikovnými Slovákmi. Nečakáme nič jednoduché, ale ideme tam s úmyslom vyhrať a potvrdiť svoju tabuľkovú pozíciu. Nič iné si nepripúšťame. V každom prípade to chce zodpovednejšiu hru ako v Komárne, kde sme si nechali doskočiť asi pätnásť lôpt v útoku a zároveň sme mali osemnásť strát. Ak toto eliminujeme a budeme hrať kolektívne, tak sa o výsledok nebojím. Oni doposiaľ hrali doma viac zápasov, ako vonku a na svojej palubovke je každý silnejší. My sme na tom opačne, vonku sme nastúpili už štyrikrát, doma len dva razy. Naším úmyslom je napraviť si chuť po posledných dvoch nešťastných zápasoch proti Nitre a Komárnu,“ hovorí hráč Košíc, Robo Nuber. V domácom prostredí budú hrať síce hráči Karlovky, no favoritom stredajšieho súboja sú hráči Košíc, ktorí zatiaľ zaváhali len v Leviciach a Komárne.

Delegácia rozhodcov: Turčin – Lamoš – Margala