#9Boris Belavý*32:466966.7111002366.722402010331716-22
    #11Roman Findura22:56010152000010113201413-1-26
    #13Isiah Umipig*25:23661003837.500010123100532117-6
    #18Slobodan Božovič0:000000000000000000000000
    #20Tomáš Gajan0:000000000000000000000000
    #21Jerrah Young*28:042633.3010000303500005147-21
    #23Jarekious Bradley*36:47485025405955.61121311000371921-19
    #32Brandon Jenkins*37:2212501110014253146211022612-19
    #44Shore Adenekan11:3635600001425202020100473-6
    Total200:00223956822369204523528151443324217771-135

Min - Minutes played, 2M - 2-pointers made, 2A - 2-pointers attempted, 2% - 2-points percentage, 3M - 3-pointers made, 3A - 3-pointers attempted, 3% - 3-points percentage, FTM - Free throws made, FTA - Free throws attempted, FT% - Free throws percentage, RD - Defensive rebounds, RO - Offensive rebounds, RBS - Rebounds, As - Assists, To - Turnovers, St - Steals, Bl - Blockshots, Bl- - Blockshots received, F- - Fouls, F+ - Fouls gained, Pts - Points, Ef - Efficiency, +- - Plus minus

• ŠH, sobota 12.3. o 18:00 – priamy prenos, štatistický prenos

Priebeh série: Aj Komárňania síce v sérii vyhrávajú už 2:0, no basketbalisti Svitu im ani jedno z víťazstiev nedarovali len tak ľahko. V prvom stretnutí o víťazstve Komárna rozhodla druhá štvrtina, v ktorej si „lodiari“ spravili rozhodujúci náskok. Ten si v prípade druhého štvrťfinálového zápasu spravili obhajcovia majstrovského titulu až v tretej desaťminútovke. V stredu bol vo Svite prvý polčas vyrovnaný, dokonca ho vyhrali domáci zverenci Rudolfa Juga. Potom však na ich strene prišiel skrat v tretej štvrtine, ktorú prehrali o 18 bodov a o výsledku stretnutia bolo opäť rozhodnuté. Svit však už viackrát v tejto sezóne ukázal, že má aj na viac a bez boja a nevzdáva, a tak aj do Komárna pôjdu „podtatranci“ určite zabojovať o víťazstvo. Jednoduché to však nebudú mať.

Čísla, čísla, čísla: Až na trojkovú streľbu bol stredajší zápas vo Svite z pohľadu číselnej štatistiky pomerne vyrovnaný. Domáci mali 46% úspešnosť streľby a hostia zase 50%. Na čiare trestných hodov boli lepší domáci basketbalisti, ktorí zahodili len štyri z 23 pokusov. Hostia boli zase lepší spoza trojkového oblúka, kde mali 40% úspešnosť.

Kto proti komu: Až traja hráči v komárňanskom tíme v stredu prekonali 20-bodovú hranicu, a to Bernard Thompson, T.J. Bannister a Marek Kozlík. Komárňanský tvorca hry T.J. Bannister si v stredu pripísal aj osem asistencií a štyri doskoky, ale aj osem strát. Double-double opäť raz zaznamenal P.J. Alawoya, ktorý nastrieľal 13 bodov a doskočil 10 lôpt. Na strane domácich v stredu skórovali všetci hráči, ktorí zasiahli do zápasu a piati z nich zaznamenali dvojciferný počet bodov. Najlepším strelcom však bol Brandon Jenkins so 16 bodmi.

Delegácia rozhodcov: Gabara Boris, Tomašovič Zdenko, Doušek Tomáš

Povedali pred zápasom:

Ján Drobný (prezident Svitu): „Domáci zápas s Komárnom nám nevyšiel podľa predstáv. Po dobre rozbehnutom prvom polčase sme nezachytili tretiu štvrtinu, a tá rozhodla o zápase. Komárno hralo v týchto momentoch výborne. V treťom zápase sa pokúsime o zázrak.“