• 1.

  LEV Levice
  1-0 2
 • 2.

  LUC Lučenec
  1-0 2
 • 3.

  INT Inter
  1-0 2
 • 4.

  SNV Spišská N.V.
  0-1 1
 • 5.

  SVT Svit
  0-1 1
 • 6.

  PDA Prievidza
  0-1 1
 • 7.

  HAN Handlová
  0-0 0

Posledná septembrová sobota prináša začiatok súťažnej sezóny 2020/2021. Pre basketbalistov Handlovej sa v ostatných rokoch stalo tradíciou, že hneď v prvom kole pauzujú a inak tomu nebude ani tentoraz. Na svoju premiéru si musia počkať do 30. septembra, kedy sa po prvý raz predstavia pod košmi Spišských Rytierov.

Štart BC Prievidza v sezóne 2020/21 bol dlho otázny. Klub sa nakoniec rozhodol napriek zníženému rozpočtu pokračovať a naďalej pôsobiť v Slovenskej basketbalovej lige. Pred začiatkom sezóny sme vyspovedali generálneho manažéra Marka Batinu.

Určite najzaujímavejším prestupom roka v našej najvyššej basketbalovej súťaži bol návrat Adama Antoniho z Prievidze ku Spišským Rytierom. Pripomeňme si, že Antoni pred sezónou 2019/20 podpísal s Prievidzou dvojročný kontrakt. Adamovi sa na Hornej Nitre darilo, v sezóne získal Slovenský pohár a basketbalovo napredoval.

Ako domáci odchovanec bol pri všetkých fázach Spišskej Novej Vsi v posledných rokoch. Prešiel si ťažkými výzvami, teraz je pred ním a jeho novými spoluhráčmi ďalšia. Lukáš Krajňák pomýšľa s Rytiermi nad bojom o najvyššie pozície.

Je jeden z dvoch, ktorý po veľkej obmene družstva pokračuje na Pasienkoch. Reprezentačný krídelník Richard Körner sa dostal v Interi Bratislava do novej pozície, patrí k najskúsenejším a najstarším v tíme. Ako sa plánuje s touto úlohou popasovať a ako to bolo s jeho kontraktom so „žlto-čiernymi“, to nám prezradil rodák z Košíc.

Predchádzajúce dva ročníky boli pre Dalibora Hliváka náročné. V Komárne a Interi Bratislava sa musel popasovať s veľkou konkurenciou, inými úlohami a tiež zraneniami. To všetko je už teraz zabudnuté, počas leta si to namieril do Handlovej. Na Hornej Nitre sa 25-ročnému rozohrávačovi otvorila nová šanca a tiež miesto, kde by mohol nadviazať na výkony z pôsobenia v Karlovke.

S nálepkou ostrieľaného hráča vstupuje Stanislav Baldovský už do svojho tretieho roku v drese Iskre Svit. Bývalý reprezentačný krídelník našiel pod Tatrami opätovnú chuť do basketbalu, ktorú by rad dokumentoval ziskom ďalšieho cenného kovu pre „medvede“.