• 1.

  INT Inter
  21-4 46
 • 2.

  LEV Levice
  15-10 40
 • 3.

  LUC Lučenec
  14-11 39
 • 4.

  ZIL Žilina
  14-11 39
 • 5.

  PDA Prievidza
  14-11 38
 • 6.

  SVT Svit
  12-13 37
 • 7.

  HAN Handlová
  8-16 32
 • 8.

  KOM Komárno
  7-18 32
 • 9.

  SNV Spišská N.V.
  7-18 32

Ako sám priznal, ide o jeho poslednú sezónu pod deravými košmi a na záver kariéry si chcel vyskúšať inú ligu ako slovinskú. Tridsaťročný pivot a v súčasnosti hráč Komárna Igor Tratnik totiž vešia tenisky na klinec a zo zeme sa presunie do vzduchu. Popri basketbale totiž pracuje na licencii pre pilota lietadiel.

Jeho cesta pod deravými košmi je hodná knižného spracovania. V rodnej Handlovej si pričuchol k veľkému basketbalu a na krk si zavesil prvú medailu. V Leviciach hral českú najvyššiu súťaž, následne si vyskúšal v Česku aj zahraničný angažmán. Na Pasienkoch zažil krásne časy, ale aj jeden osudový moment, ktorý zmenil jeho kariéru. Tomáša Mrviša to však nezlomilo, na basketbal totiž nezanevrel. Nedávno si zahral v All Star zápase, o slovo sa hlási aj v reprezentácii a pri návrate do Handlovej hrá so svojimi dlhoročnými kamarátmi.

Tretí rok po sebe získal Zdenko Tomašovič nálepku najlepšieho basketbalového rozhodcu Slovenska. Pre rodáka z Banskej Bystrice to bol výnimočný rok, s píšťalkou sa predstavil na majstrovstvách Európy žien a svetovom šampionáte mužov. Okrem toho sa predstavil v európskych klubových súťažiach a nedávno bol súčasťou bojov o miestenky na olympijské hry v Tokiu.

Jediným úplne novým menom v reprezentácii je počas aktuálneho reprezentačného bloku Jakub Merešš. Pre 23-ročného odchovanca Žiliny to môže byť proti Luxembursku a Islandu debut v národných farbách. Čo si od toho sľubuje, aj na to prišla reč s hráčom Slávie.

V decembri zaujal na All Star zápase, o niekoľko týždňov neskôr hviezdil na prvom vrchole sezóny. Bosniacky krídelník v službách Prievidze Ibrahim Durmo si druhýkrát v aktuálnom ročníku prevzal ocenenie pre najužitočnejšieho hráča (MVP). Tentoraz to bolo na Final Four Budiš Slovenskom pohári, kde sa spolu s tímom radoval aj z historicky prvej trofeje pre víťaza.

Slovenská reprezentácia vstupuje do nového kvalifikačného bloku s rovnakým koučom. Chorvát Žan Tabak dostal dôveru Slovenskej basketbalovej asociácie (SBA), ktorá mu zverila taktovku nad národným výberom aj do ďalšieho obdobia. V rozhovore sme načrtli tému nominácie, ale aj zmeny v rámci realizačného tímu.

Po tom, ako sa vedenie handlovského Baníka rozlúčilo so srbským lodivodom Brankom Maksimovičom, zasadol na jeho uvoľnenú stoličku 52-ročný chorvátsky kormidelník Tihomír Bujan. Ten by mal priniesť do šatne “baníkov” nový vietor a pokúsiť sa oživiť ich predsezónne ambície.