• 1.

  INT Inter
  23-5 51
 • 2.

  LEV Levice
  17-11 45
 • 3.

  LUC Lučenec
  15-13 43
 • 4.

  PDA Prievidza
  16-12 43
 • 5.

  SVT Svit
  14-14 42
 • 6.

  ZIL Žilina
  14-13 41
 • 7.

  HAN Handlová
  9-18 36
 • 8.

  SNV Spišská N.V.
  9-18 36
 • 9.

  KOM Komárno
  7-20 34

Momentálne najlepšiu formu v rámci Slovenskej basketbalovej ligy majú basketbalisti Iskry Svit. „Medvede“ sa v správnom čase naladili na víťaznú vlnu a veľmi hlasným spôsobom sa prihlásili do boja o 2. - 6. miesto. V stredu večer odchádzali z ich Iskra arény so sklonenými hlavami hráči Žiliny.

Slávia prišla do mestečka pod Tatrami oslabená až o trojicu dôležitých hráčov, pre trest absentoval Oliver Tot a do zápasu nezasiahlo ani duo Melsahn Basabe a Jakub Merešš. Aj napriek týmto okolnostiam, to bola v prvom polčase vyrovnaná partia. Duel sa rozhodol po polčasovej prestávke, kedy rozhodla momentálne širšia a kvalitnejšia rotácia na strane domácich. „Bol to dobrý zápas. Kľúčová bola naša defenzíva. Žiline chýbali dvaja dôležití hráči, čo tiež zahralo rolu,“ povedal rozohrávač Svitu Isaiah Johnson.

Pre „Podtatrancov“ to bolo už štvrté ligové víťazstvo za sebou, čím potvrdili povesť tímu s momentálne najlepšou formou. Čo je možno ešte dôležitejšie, je fakt, že nemusia bojovať s tímami z dolnej polovice tabuľky, ale sústrediť sa skôr na vyššie méty. Na druhé Levice strácajú aktuálne len dve výhry. „Tajomstvo je to, že hráme a sme koncentrovaní. Dôležité je tiež, že Phil Carr a Saša Avramovič hrajú veľmi dobre. Vieme, že môžeme hrať proti komukoľvek a aj ho zdolať. Celých 40 minút hráme tak, že chceme zápas vyhrať,“ zamyslel sa Johnson.

Výhra o 22 bodov nad Žilinou (89:67) priniesla Svitu dve správy, jednu dobrú a jednu zlú. Tou horšou bolo zranenie Phila Carra, ktorý nedohral zápas 30. kola SBL. Tou dobrou bol návrat Jalena Nesbitta po mesačnej prestávke. Americký krídelník sa vrátil vo veľkom štýle, svojmu tímu pomohol k triumfu 20 bodmi, 7 doskokmi, 2 asistenciami a 3 ziskmi. „Jalen bol vždy dôležitá súčasť nášho tímu. Je naším X-faktorom,“ vyhlásil rozohrávač Iskry.

DSC 9891 

„Boli sme dobre pripravení na tento zápas. Hrali sme ako tím, skvele sme bránili, v útoku sme si vymieňali lopty, čo nám prinieslo dosť bodov. Je škoda, že sa Phil Carr zranil, keďže početné zranenia nás trápia celú sezónu. Veríme, že to nebude nič vážne a čím skôr sa vráti do zostavy,“ prezradil navrátilec do zostavy Svitu.

Výsledky z predchádzajúcich zápasov tak ešte viac zamotali a zdramatizovali boj v horných poschodiach tabuľky. Iskre sa totiž podarilo výrazným spôsobom prihlásiť do bojov o 2. - 6. priečku. Po 30. kole sa posunuli na piatu pozíciu a zálusk si určite robia aj na vyššie priečky. „Cieľom je skončiť na čo najlepšej pozícii. Podľa mňa rozhodne to, kto bude najviac chcieť tú danú pozíciu,“ dodal na záver Johnson.

Highlighty zo zápasu Svit - Žilina:

Foto: Daniel Faix