• 8.

10-21 41
  • 9.

4-25 33

Tretí zápas skupiny M FIBA Europe Cupu priniesol Interu Bratislava najvyššiu porážku v doterajšom priebehu skupiny, litovskému Šiauliai podľahli rozdielom 36 bodov.

Úvodné minúty priniesli vyrovnaný basketbal, ale postupom času sa začala preukazovať kvalita litovského tímu, ktorý sa šnúrou 20:5 prvýkrát výraznejšie odtrhol od súpera. Žlto-čierni sa snažili bojovať zo všetkých síl, ale Šiauliai išiel pevne za svojim cieľom, v druhej štvrtine dostal svoje vedenie cez 20-bodovú hranicu a nezastavil sa ani po prestávke. Vysoká úspešnosť streľby pomáhala domácim neustále navyšovať skóre zápasu, naopak hráči Interu nedokázali nájsť účinnú odpoveď na hru súpera. V poslednej štvrtine sa podarilo odvrátiť zverencom Branka Maksimoviča debakel, z rozdielu 46 bodov stiahli na konečných 80:116.

BC Šiauliai (Litva) – BK Inter Bratislava 116:80 (32:17, 27:15, 33:22, 24:25)

Šiauliai: Jomantas 17, Scott 10, Sajavičius 3, Molosciakas 2, Gumenyuk 0 (Leonavičius 21, Dudzinski 20, Ayers 16, Guščikas 13, Dambrauskas 12, Marei 2)

Inter: Rančík R. 24, Bílik 8, Miloševič a Mrviš po 5, Kuffa 2 (Rančík M. 19, Rakič 9, Páleník 5, Jankovič 3, Bannister a Bulatovič 0)

TH: 23/19 – 13/12, Trojky: 11 – 10, Fauly: 26 – 20, Rozhodcovia: Stoica (ROU), Sharapa (BLR), Uuehendrik (EST)

Branko Maksimovič (tréner Interu): „Mali sme dosť informácií o Šiauliai, je to tím z basketbalovej krajiny, ktorý ukázal v druhom kole svoju kvalitu proti tureckému tímu, nad ktorým vyhral.. Po zápase s Vroclavou sme pomocou videa skautovali súpera, ale ich tím má veľkú kvalitu. Boli tvrdší v kontaktoch, na doskokoch v obrane, kde sme my mali problém, pretože sme nedokázali nič správne urobiť. Začali sme dobre, po piatich minútach sme viedli 11:8, ale potom súper ukázal svoju kvalitu. V druhej štvrtine sme dali šesť bodov, Šiauliai ich zaznamenal 24, naivne sme chybovali v útoku i v obrane na takomto leveli a proti takto kvalitnému tímu. Ide však o medzinárodnú skúsenosť, stali sme súčasťou FIBA Europe Cupu, aby sme sa niečo naučili. Neboli sme na takej hernej úrovni ako v zápase s Vroclavou. Zlých päť minút v prvej štvrtine urobilo veľký tlak na hráčov a na tím. Ak sa ako tím musíme poučiť z toho, ako vyzerá moderný basketbal, tak toto bola pre nás dobrá lekcia.“

Goran Bulatovič (hráč Interu): „Je ťažké povedať niečo po takomto zápase. Nehrali sme tvrdo v obrane ako proti Vroclavi, čo je podľa najdôležitejšia príčina našej prehry. Súper bol skúsený, má dlhoročné skúsenosti z európskych pohárov. Potrestali každú našu chybu. Teraz však musíme zregenerovať, pretože nás v najbližšom zápase čakajú Košice.“