• 1.

  INT Inter
  21-4 46
 • 2.

  LEV Levice
  15-10 40
 • 3.

  LUC Lučenec
  14-11 39
 • 4.

  ZIL Žilina
  14-11 39
 • 5.

  PDA Prievidza
  14-11 38
 • 6.

  SVT Svit
  12-13 37
 • 7.

  HAN Handlová
  8-16 32
 • 8.

  KOM Komárno
  7-18 32
 • 9.

  SNV Spišská N.V.
  7-18 32

BKM Lučenec vystužil svoj káder o mimoriadne zaujímavé meno. Do priestoru pod košom prichádza 27-ročný Američan Melsahn Basabe, ktorý si v minulosti zahral napríklad v Európskom pohári FIBA.

Už pri pohľade na životopis novej lučeneckej posily je jasné, že má za sebou v basketbale veľa. Absolvent univerzity Iowa zažil úspechy už v počiatkoch basketbalovej kariéry, jeho meno sa objavilo v najlepšom nováčikovskom tíme konferencie Big Ten a tiež v reprezentačnom družstve USA do 19 rokov. Štart profesionálnej kariéry prišiel vo fínskom Helsinki Seaguls, hneď z toho bolo ocenenie pre najlepšieho pivota roka a menovanie do najlepšej päťky sezóny.

Prestup do belgických Antverp mu otvoril cestu do Európskeho pohára FIBA, kde sa dopracoval s tímom medzi najlepšiu osmičku a zanechal za sebou také celky ako Nymburk, Lukoil Sofia, ASVEL Lyon či Cmoki-Minsk. Stopku im vystavil až neskorší finalista súťaže Openjobmetis Varese.

Basabe si v ďalších sezónach vyskúšal pôsobenie v Grécku (Lefkada), Taliansku (Neapol), ale aj v Portoriku (Humacao Caciques). Predchádzajúcu sezónu začínal v druhej najvyššej izraelskej súťaži, v drese Hapoel Kfar Saba/Šalom mal priemer 14,5 bodu, 10,4 doskoku a 1,1 asistencie na zápas. Po konci ročníka v Európe, si ešte zahral v Portoriku za Brujos de Guayama, kde mal v stretnutiach priemerne na svojom konte 5,0 bodu a 3,6 doskoku.

„Ponuku z Lučenca som sa rozhodol prijať z dôvodu, že mi klub mi verí a tiež viem, že je to pre mňa skvelé miesto, kde sa môžem zlepšiť ako hráč a tiež ako osoba. Už hrám v Európe nejakú tú dobu, bol som v Izraeli, Grécku, Taliansku a Poľsku, zahral som si v európskych pohároch. Skúsenosti chcem priniesť do Lučenca a pomôcť tímu k čo najlepšiemu umiestneniu. Poznám niektorých hráčov z družstva, počul som dobré veci o klube, meste a fanúšikoch, preto sa teším, že môžem byť súčasťou Lučenca. Verím, že pomôžem v každom zápase a spolu ukážeme, že patríme k top tímom na Slovensku. Mojím cieľom je vyhrať čo najviac duelov a pomôcť klubu k úspechu,“ prezradil Basabe pri podpise kontraktu s Lučencom.

Krátka ukážka schopností novej posily Lučenca:

Foto: sport.de