• 1.

  LEV Patrioti
  25-3 53
 • 2.

  KMR Komárno
  17-11 45
 • 3.

  LUC Lučenec
  17-11 45
 • 4.

  INT Inter
  14-14 42
 • 5.

  SNV Rytieri
  14-14 42
 • 6.

  SVT Svit
  10-18 38
 • 7.

  HAN Handlová
  9-19 37
 • 8.

  PDA Prievidza
  6-22 34

Po neúspechu na domácom Slovenskom pohári nebol možno na Patriotov Levice až taký významný tlak, ale na ďalšom významnom podujatí, ktorého boli hostiteľom, zapadli všetky diely skladačky dokonale do seba. Na o to významnejší úspech napokon partia okolo trénera Michala Madzina dosiahla, trofej pre víťaza Alpsko-jadranského pohára im totiž v klubovej zbierke chýbala. Pre jedného zo zakladajúcich členov tejto súťaže je to správna vzpruha pred blížiacim sa play off, podčiarknutá ocenením MVP pre Šimona Krajčoviča.

Basketbalisti Patrioti Levice sa prvýkrát v klubovej histórii stali víťazom Alpsko-jadranského pohára. Vo finálovom zápase zvíťazili na domácej palubovke nad predchádzajúcim víťazom tejto súťaže, českými BK Pardubice 82:63. Šimon Krajčovič s 18 bodmi potiahol najvýraznejším spôsobom svoj tím k úspechu a zároveň získal cenu pre Peak najužitočnejšieho hráča (MVP) Final Four.

Finále Alpsko-jadranského pohára bude mať česko-slovenské zastúpenie. Oslabení Spišskí Rytieri v sedemčlennom zastúpení dlho vzdorovali úradujúcemu šampiónovi z Pardubíc, ďalej napokon ide český zástupca. Vo finále štvrtok 17. marca o 18.00 h si zahrajú o trofej s domácimi Patriotmi Levice.

Finále Alpsko-jadranského pohára bude mať slovenské zastúpenie. Domáci Patrioti Levice zvládli súboj lídrov líg, z boja o trofej vyradili v atraktívnom a dramatickom zápase rakúsku Viedeň. Vo finále ich čaká jeden z dvojice Spišskí Rytieri - Pardubice. Zverenci trénera Michala Madzina zabojujú o trofej po štyroch rokoch.

Už o niekoľko hodín štartuje so slovenskou účasťou Final Four Alpsko-jadranského pohára. Semifinálový duel otvorí mimoriadne atraktívny duel, proti sebe nastúpi suverén slovenskej ligy a suverén rakúskej ligy. O miestenku vo finále sa pobijú domáci Patrioti Levice a rakúska Viedeň. Všetko podstatné z tábora oboch aktérov vám prinášame na jednom mieste. 

Druhý semifinálový pár na Final Four Alpsko-jadranského pohára tvorí obhajca titulu z Pardubíc a nováčik tohtoročnej edície Spišskí Rytieri. "Novovešťania" sú len dva kroky od ďalšieho významného klubového úspechu, celok z mesta perníkov by si rád udržal aj naďalej trofej pre víťaza. Čo hovoria obaja tréneri? Aj to sa dočítate v našom predzápasovom materiáli.

Organizátorom Final Four Alpsko-jadranského pohára (AJP) bude 16. a 17. marca 2022 basketbalový klub Patrioti Levice. Rozhodlo o tom vedenie súťaže. Medzi najlepšou štvorkou nadnárodnej súťaže sú dvaja zástupcovia zo Slovenska, okrem organizátora to sú Spišskí Rytieri.