• 1.

  INT Inter
  21-4 46
 • 2.

  LEV Levice
  15-10 40
 • 3.

  LUC Lučenec
  14-11 39
 • 4.

  ZIL Žilina
  14-11 39
 • 5.

  PDA Prievidza
  14-11 38
 • 6.

  SVT Svit
  12-13 37
 • 7.

  HAN Handlová
  8-16 32
 • 8.

  KOM Komárno
  7-18 32
 • 9.

  SNV Spišská N.V.
  7-18 32

Patrioti Levice si v Alpsko-jadranskom pohári zahrajú v B-skupine proti českému Brnu, rakúskemu Gmundenu a slovinskej Polzele. Rozhodol o tom štvrtkový žreb vo Viedni.

Levičania patria už k tradičným účastníkom nadnárodnej súťaže, zástupca Slovenskej basketbalovej ligy sa jej zúčastňuje od samotného vzniku a vo všetkých prípadoch prešiel skupinovou fázou. „Žlto-zelených“ zaradili vzhľadom na doterajšie výsledky do prvého koša, v ktorom sa nachádzali kvalitatívne najlepšie družstvá. V predchádzajúcom ročníku skončili Patrioti tesne pred bránami finále, keď v semifinále nestačili na chorvátske Škrljevo.

„Myslím si, že čo sa týka atraktivity tímov a vzdialeností, tak nás čaká veľmi príjemná skupina. Tešíme sa na súboje proti nášmu bývalému hráčovi Mihovi Vašlovi, dva atraktívne súboje proti finalistovi rakúskej ligy a česko-slovenské derby proti Brnu. Veríme, že z tejto skupiny môžeme piatykrát po sebe postúpiť do štvrťfinále. Tešíme sa, že sme jediným tímom, ktorý je súčasťou súťaže od jej vzniku,“ povedal k žrebu generálny manažér Levíc Ladislav Garaj.

Brno je súčasťou Alpsko-jadranského pohára od sezóny 2017/2018, v predchádzajúcom ročníku českej najvyššej súťaže obsadil ôsme miesto, keď v predkole play off neuspel proti USK Praha. V novej sezóne má oveľa vyššie ambície, prispieť k tomu by malo angažovanie trénera Lubomíra Růžičku, respektíve slovenského reprezentanta Richarda Körnera.

Rakúsky Gmunden sa tiež v nadnárodnej súťaži predstaví premiérovo, aktuálne ide o finalistu tamojšej Bundesligy, Rakúskeho pohára a Rakúskeho superpohára. V kádri Swans sa nachádza niekoľko reprezentantov Rakúska.

Slovinská Polzela sa v Alpsko-jadranskom pohári predstaví druhý rok po sebe, v predchádzajúcom ročníku skončila v B-skupine na nepostupovom treťom mieste. Finalista Slovinského pohára má svojom družstve bývalého Levičana Mihu Vašla, ktorý sa pred rokom podieľal na majstrovskom titule.

Skupinová fáza sa hrá tradičným systémom doma – vonku, do vyraďovacej fázy postúpia tímy na prvých dvoch miestach v skupine. Play off sa následne tiež hrá systémom doma – vonku. Základná časť sa musí odohrať do konca kalendárneho roka, štvrťfinále do januára 2020 a semifinále do februára 2020. Finále je na programe v marci 2020.

Žreb skupinovej fázy Alpsko-jadranského pohára 2019/2020:

A-skupina: GTK Gliwice, Adra Oil Škrljevo, BK JIP Pardubice, BK IMMOunited Klosterneubug Dukes

B-skupina: PATRIOTI LEVICE, KD Hopsi Polzela, egoé Basket Brno, Gmunden Swans

C-skupina: Egis Körmend, KK Šenčur GGD, BK Opava, BC Hallmann Viedeň

D-skupina: BK ARMEX Děčín, KK Vrijednosnice Osijek, SLUNETA Ústí nad Labem, UBSC Raiffeisen Graz

 

Program Patrioti Levice v B-skupine Alpsko-jadranského pohára:

27. septembra: KD Hopsi Polzela – Patrioti Levice

16. októbra: Gmunden Swans – Patrioti Levice

26. októbra: Patrioti Levice – KD Hopsi Polzela

30. októbra: Patrioti Levice – Gmunden Swans

19. novembra: egoé Basket Brno – Patrioti Levice

3. decembra: Patrioti Levice – egoé Basket Brno

Foto: Lukáš Droppan