• 8.

10-21 41
  • 9.

4-25 33

Basketbalisti Interu Bratislava prehrali vo svojom druhom zápase v A-skupine Európskeho pohára FIBA, holandskému Leidenu podľahli na jeho palubovke 67:80.

Slovenský zástupca mal vynikajúci vstup do stretnutia, takmer okamžite viedol 7:2. Hráčom Interu to išlo v ofenzíve, k tomu sa pridala kolektívna a zároveň sebavedomá hra, vďaka ktorej si držali mierny náskok. Leiden sa však rýchlo otriasol z úvodného tlaku, po prvej štvrtine bol stav napokon vyrovnaný 17:17. Inter otvoril druhú 10-minútovku šiestimi bodmi v rade, ale sily sa postupne vyrovnali. „Žlto-čierni“ však mali stále mierne navrch, po prvom polčase vyhrávali 38:32.

Zverenci trénera Aramisa Nagliča mali dobrý vstup aj do druhého polčasu, kolektívnou hrou si udržiavali svoj náskok. Leiden však nevzdával nádej na obrat, pred štvrtou štvrtinou vyrovnali skóre stretnutia na 55:55. Hneď v úvode záverečnej 10-minútovky inkasovali hostia osem bodov v rade, ale z tlaku súpera sa dokázali ako tak otriasť. Domáci však zabrali v ofenzíve a po nadobudnutí dvojciferného vedenia si už cestu za víťazstvom postrážili.

Európsky pohár FIBA - A-skupina:

ZZ Leiden (Hol.) - Inter Bratislava 80:67 (17:17, 15:21, 23:17, 25:12)

Leiden: Persons 28, Williams 20, Huggins 14, De Jong 13, Pašalič 0 (De Randamie 5, Cunningham a Ververs 0)

Inter: Skinner 13, Baťka a Funderburk po 7, Abrhám 5, Bulatovič 2 (Ihring 15, Browning 6, Bubalo a Körner 5, Alcegaire 2)

TH: 13/10 - 15/10, Fauly: 19 - 18, Trojky: 8 - 5, Rozhodovali: Martolini (Tal.), Cihan (Tur.), Grigioni (Tal.)

Aramis Naglič, tréner Interu: „Povedal by som, že sme sa tri štvrtiny držali. Veľa chýb a stratených lôpt proti takému kvalitnému tímu s veľkou individuálnou kvalitou znamenali, že súper na konci vyhral. Dobrá skúsenosť, musíme sa z nej poučiť. Teraz nás už čaká Žilina.“

Michal Baťka, hráč Interu: „Podľa mňa tento zápas sme prehrali v druhom polčase a určite hlavne v poslednej štvrtine. Pred štvrtou štvrtinou bola remíza 53:53, dali nám však rýchlych osem bodov, dostali sa do laufu, udržali to a zvýšilo to na konci. Škoda pre nás, že to tak natiahli, každý bod bude v tejto skupine dôležitý. Verím, že doma ich zdoláme väčším bodovým rozdielom, ako sme tu prehrali.“