• 8.

10-21 41
  • 9.

4-25 33

Cesta po Balkáne sa pre Spišských Rytierov skončila úspešne. Po tuho vybojovanom úspechu v Zaboku, sa podarilo tímu trénera Tea Hojča bez problémov zvíťaziť v Rogaške a získať druhé víťazstvo v D-skupine.

Spišiaci sa poučili z utorňajšieho stretnutia v Chorvátsku, v Slovinsku nedovolili súperovi od úvodu dominovať. Naopak, iniciatívu zobrali do svojich rúk, najmä po útočnej stránke. Výborný nástup mal Mrviš, neskôr sa k nemu pridal napríklad McGlynn. „Novovešťania“ mali chvíľkovo horšiu disciplínu, ale vzorné trestanie chýb z protiútokov im prinieslo po prvej štvrtine vedenie 21:11. Veľmi priaznivo sa vyvíjala aj druhá 10-minútovka, útočne Rytieri hrali svoju hru a v defenzíve pozorne čakali na chyby Rogašky, ktoré následne trestali. Keď sa k tomu pridala aj úspešná streľba z diaľky, tak sa vedenie ľahko prehuplo cez 20-bodovú hranicu. Slovinský tím sa predsa len v niektorých momentoch nadýchol k tlaku, ale vysoká úspešnosť streľby účastníka Niké SBL nerobila z tohto duelu žiadnu drámu. Z tohto dôvodu mohli ísť „Hojčovci“ na polčasovú prestávku spokojní, vyhrávali 56:28.

Dianie na ihrisku sa výrazne nezmenilo ani v tretej štvrtine, hneď v úvode Washington poslal Rytierov do 30-bodového vedenia, ale neskôr prišlo predsa len k miernemu poľaveniu. Na ich šťastie bol však náskok komfortný, takže sa nič zásadne neudialo. Mierny tlak Rogašky sa podarilo ideálne zastaviť Hlivákovi, trojkou s klaksónom upravoval na 77:54 pred poslednou 10-minútovkou. Spišiaci si komfortne strážili druhý úspech v Alpsko-jadranskom pohári, zahrať si v závere dokonca mohli aj najmladší hráči na ich súpiske a všetci sa postupne bodovo presadili.

Alpsko-jadranský pohár – D-skupina:

KK Rogaška – Spišskí Rytieri 75:96 (11:21, 17:35, 26:21, 21:19)

Najviac bodov – Rogaška: Jean-Baptiste 19, Kraljevič 12, Durnik a Miličevič po 7

Rytieri: Washington 24, Hlivák 11, Mrviš 10, Fusek 9, Granič 2 (McGlynn 18, Juríček 13, Antoni 5, Makula a Sokolovskij po 2)

TH: 22/15 – 19/13, Fauly: 20 – 22, Trojky: 8 - 11

Teo Hojč, tréner Rytierov: „Na jednej strane, som samozrejme rád za to, čo sme ukázali. Myslím si, že to bol jeden z našich lepších zápasov v tejto sezóne. Na druhej strane som nešťastný z dvoch zranení, hádam len toľko ich bude. Podľa mňa sú aj z toho, že sme mali náročný program a úzku rotáciu. Chlapci sa určite doliečia, aby sme sa nezastavili, lebo sme na správnej ceste. Moji hráči vyzerali prvýkrát tímovo, že tak chcú hrať, dôverujú si, posúvať loptu a brániť. Bola to tiež dobrá energia. Rogaška nie je zlé mužstvo, ale my sme boli v poriadku.“

Tomáš Mrviš, hráč Rytierov: „Myslím si, že od prvej minúty sme boli dobre nastavení. Neurobili sme tú istú chybu, čo sa nám udiala v Chorvátsku. Do zápasu sme vstúpili s dobrou energiou a konečne si myslím, že sme ukázali tímovú hru a že sa chceme posúvať.“