• 1.

  LEV Levice
  22-14 58
 • 2.

  SNV Spišská N.V.
  22-14 58
 • 3.

  SVT Svit
  20-16 56
 • 4.

  INT Inter
  19-17 55
 • 5.

  LUC Lučenec
  18-18 54
 • 6.

  PDA Prievidza
  14-22 50
 • 7.

  HAN Handlová
  11-25 47

Dve predĺženia a tiež televízny zápas boli pre mnohých motiváciou v rámci 26. kola Slovenskej basketbalovej ligy. Koho meno sa objavilo v našom tradičnom výbere?

 

Zahraničný hráč kola 

Asi to vôbec nebude trúfalé tvrdenie, keď povieme, že nik nemá v rámci SBL-ky momentálne lepšiu formu ako hráč Komárna Miles Bowman jr. V druhom kole po sebe mal najvyšší index užitočnosti a druhýkrát v rade dal o sebe nahlas vedieť. Jeho "obeťou" bola tentoraz obrana Levíc, pri triumfe v regionálnom derby mal Američan na svojom konte 25 bodov, 21 doskokov, 2 asistencie, 8 plusových faulov, čo mu v konečnom meradle vynieslo index 41. V stretnutí však nebol osamelou hviedou na palubovke, veľmi zdatným sekundantom mu bol jeho tímový spoluhráč Jorden Duffy. Tomu svietilo v štatistikách 35 bodov, 4 doskoky, 3 asistencie a 2 zisky. Žilinský dres očividne prospieva Melsahnemu Basabemu, v Handlovej dopomohol k výhre 21 bodmi a 13 doskokmi. 

 

Slovenský hráč kola 

Spolu s Basabem úradoval na Hornej Nitre rozohrávač Slávie Róbert Rožánek. Vydarený večer, korunovaný víťazstvom po predĺžení, mu priniesol 22 bodov, 2 doskoky, 5 asistencií a 2 zisky. Na strane Handlovej si po dlhšom čase zaknihoval dobré čísla pivot MBK Jakub Petráš, autor 13 bodov, 10 doskokov, 2 asistencií a 2 blokov. Späť je v tejto kategórii aj rozohrávač Interu Bratislava Mário Ihring. Proti Spišskej Novej Vsi mu štatistéri zapísali 10 bodov, 5 doskokov a 13 asistencií. 

 

Šiesty hráč kola 

Veľké skúsenosti preniesol na palubovku pivot Komárna Igor Tratnik. Slovinec dopomohol k výhre 8 bodmi, 10 doskokmi a 3 asistenciami. Jeho trojka v závere riadneho hracieho času priniesla v konečnom dôsledku fakt, že si so spoluhráčmi vybojoval predĺženie, v ktorom uspeli. Rozohrávač Lučenca Jason Dunne potvrdil svoj prínos z lavičky, proti Iskre Svit si zapísal 16 bodov a 2 doskoky. Na Pasienkoch sa nestratil rozohrávač Spišskej Novej Vsi Vladimír Nemčok, ale ani jeho 7 bodov, 4 doskoky, 6 asistencií a 2 zisky nestačili v konečnom meraní na Inter Bratislava. 

 

Strelec kola

Suverénne najlepšiu mušku mal v rámci 26. kola SBL rozohrávač Komárna Jorden Duffy, Leviciam dal 35 bodov.

 

Ideálna päťka kola 

V ideálnej zostave 26. kola figurujú dvaja zástupcovia Komárna - Miles Bowman jr. a Jorden Duffy. Rovnako tak má dvojicu hráčov Žilina, konkrétne Melsahna Basabeho a Róberta Rožánka. Päťku uzatvára playmaker Interu Bratislava Mário Ihring

Foto: Lukáš Droppan