Print
Category: Reprezentácie

Reprezentačný výber do 20 rokov má za sebou víťazný vstup do prípravy na B-kategóriu majstrovstiev Európy, keď zdolali rovesníkov z Maďarska na ich pôde 70:67.

Maďarsko „20“ – Slovensko „20“ 67:70 (18:12, 22:17, 15:15, 12:26)

Maďarsko: Polster 11, Dancsecs, Mucza a Takács po 8, Meleg 6, Oroszi a Tóth po 5, Kalmár a Sitku po 4, Kelenföldi a Werner po 3, Farkas 2

Slovensko: Páleník 24, Bátovský 16, Majerčák 12, Mokráň 11, Kubala 3, Danielič a Kincel po 2

TH: 34/24 – 15/12, Fauly: 17 – 25, Trojky: 9 - 10

Ivan Kurilla, tréner Slovenska: „Po týždňovej príprave, ktorú sme začali 10. júna, sme odohrali prvý zápas. Duel s maďarskými rovesníkmi preveril našu počiatočnú pripravenosť a nastavenú prácu, ktorú odvádzame s celým realizačným tímom. Do zápasu sme vstúpili veľmi dobre, čo položilo základ celej našej hry. Neskôr však na nás prišiel strelecký útlm a museli sme otáčať až pätnásťbodové manko súpera. Zápas sme napokon otočili vďaka výbornej obrane, čo sme chlapcom prízvukovali aj v polčasovej prestávke. Víťazstvo nás teší o to viac, že zatiaľ nemáme kompletný káder. Je to prvá výhra v príprave a je dobré začať takýmto úspechom, najmä kvôli správnej pracovnej morálke a motivácii do ďalších zápasov.“