• 8.

10-22 42
  • 9.

4-28 36

V dohrávke štvrtého kola Slovenskej basketbalovej ligy si udržali basketbalisti Interu Bratislava tohtosezónnu neporaziteľnosť, Komárno zdolali doma 86:62.

BK Inter Bratislava – MBK Rieker Com-Therm Komárno 86:62 (25:16, 25:21, 12:19, 24:6)

Inter: Smith 21, Baťka 17, Mrviš a Skinner po 10, Bulatovič 8 (Kinney 9, Barač 5, Abrhám a Kozlík po 3, Fusek a Kuffa 0)

Komárno: Goodman 20, Delič 16, Hlivák a O'Reilly po 6, Hunter 3 (Jankovič 6, Miloševič 5, Stojanov 0)

TH: 14/10 – 17/15, Fauly: 19 – 18, Trojky: 12 – 7, Rozhodovali: Tomašovič, Doušek, Bara

Oliver Vidin, tréner Interu: "Pre nás je Komárno jeden z našich najlepších súperov v lige. Sme radi, že sme vyhrali o 24 bodov. Musím pochváliť hlavne našu obranu v prvom polčase a štvrtú štvrtinu. Nedovolili sme súperovi, aby sa presadil a dostal sa do pohodlnej situácie. V poslednej štvrtine dalo Komárno šesť bodov, z toho štyri po trestných hodoch. V tretej štvrtine sme však dali v útočnej fáze len dvanásť bodov, ale celkovo sme boli oveľa lepší, o čom hovorí 20 asistencií oproti trinástim a len osem stratených lôpt. Oveľa viac bodov sme dali tiež spod koša aj za tri body. Mali sme oveľa viac útokov, tým pádom je výsledok taký, aký je."

Michal Baťka, hráč Interu: "Dostali sme trojky, ktoré Komárnu v prvom polčase nepadali. Vďaka tomu sa priblížili. Tuším celý druhý polčas hrali zónovú obranu, hľadali sme sa v nej, ale potom sme našli recept. Myslím si, že rozumnou hrou v útoku sme si posúvali lopty a bolo iba otázkou časou, kedy dáme trojky."

Nenad Miloševič, hráč Komárna: "Gratulujem Interu k víťazstvu, mali navrch. Myslím si, že skóre na konci zápasu neodzrkadľuje to, čo sa dialo. My sme začali zle. Chceli sme spomaliť rýchlu hru Interu, čo sa nám celkom aj podarilo. Točili viac hráčov, držali vyšší rytmus hry a hrali koncentrovanejšie ako my, o čom hovorí určite aj percentuálna úspešnosť streľby, ktorá bola na ich strane. My sme neboli trpezliví, v tom sa rozhodol zápas. Veľakrát, keď sme sa dotiahli na pár bodov, tak sme chceli rýchlo riešiť situácie, či už streľbou zvonku alebo nejakými zbytočnými prienikmi. Nedávali sme koše, Inter to potom dotiahol tam, kde to chcel. Dali otvorené strely a natiahli rozdiel na 10 - 15 bodov a nepustili nás."