• 8.

10-21 41
  • 9.

4-25 33

Domáce tímy v 33. kole Niké SBL nezaváhali, Lučenec sa bodovo dotiahol na Spišských Rytierov a Svit sa triumfom nad Prievidzou opäť o čosi priblížil najlepšej štvorke.

Niké SBL - 33. kolo:

BKM Lučenec - Spišskí Rytieri 66:60 (15:9, 19:14, 11:18, 21:19)

Lučenec: Hawkins 17, Anikienko 11, Rób. Rožánek 10, Murray-Boyles 8, Zorvan 3 (Brown 12, Siládi 4, Jackuliak 1, Šimon 0)

Rytieri: Antoni 24, Nikolič a Spencer po 8, Baťka a Stevanovič po 7 (Čekovský 4, Mrviš 2, Krajňák 0)

TH: 4/3 - 7/5, Fauly: 16 - 17, Trojky: 7 - 3, Rozhodovali: Ženiš, Zubák, Kurpaš

Peter Jankovič, tréner Lučenca: "V prvom rade som rád, že sme to zvládli, hlavne v prvom polčase sme dobre bránili, nedovolili sme súperovi nejaké ľahké strely a z toho sme ťažili. Potom prišla tretia štvrtina, taká hluchá desaťminútovka, kedy sme sa vytrápili sami so sebou, lebo sme sa zľakli toho, že začali všetci kričať. Miesto toho, aby sme hrali, tak sme prestali. V poslednej štvrtine sme nič nezmenili a zrazu to išlo, ale mrzí ma ten záver. Proste znova sa stalo to, čo sa stalo v posledných dvoch zápasoch, vedieme o 16 bodov, máme na dosah pohodlné víťazstvo, dve minúty do konca a stratíme koncentráciu na úroveň detí! V takomto prípade nevieme my z lavičky pomôcť, jednoducho to sa nemôže stávať, musíme sa toho vyvarovať, môžeme mať z toho obrovské problémy, tak, ako sme prehrali doma s Interom a v Leviciach. Teraz skoro to isté, bojím sa, že keby sa hralo o minútu dlhšie, tak zase zahoríme. Chvalabohu, ten náskok bol dostatočný, ale nemôže sa to stávať, musíme to nejako zlomiť, alebo pracovať na tom, aj keď je to veľmi ťažké, lebo máme mladé, neskúsené mužstvo. Môže to byť tým, že príde nejaké vnútorné uspokojenie a podcenenie niektorých situácií a súper náhodou trafí nejakú ťažkú strelu, alebo dve, tým sa chytí, u nás samozrejme potom psychika ide dole. Keď vediete pred koncom o 16 bodov, ten zápas musí skončiť +10, určite! To sa proste nemôže stať, aj keď Spišská má svoju kvalitu, nie zase takú, aby sme za 100 sekúnd dostali 10 bodov v rade. Keby sme hrali útok 24 sekúnd, tak sa k toľkým strelám nedostanú. Ako som povedal, máme neskúsený tím, chýba nám líder, ktorý by zobral loptu pod pazuchu a nepustil ju, no takého nemáme. V sobotu chceme určite vyhrať, aj keď Svit je vo výbornej forme, musíme odčiniť domácu prehru a využiť šancu postúpiť na Final Four."

Róbert Rožánek, hráč Lučenca: "Som rád, že sme vyhrali. Určite sa víťazstvo proti Spišskej počíta, aj keď prišli oslabení. Ťažko sa mi hodnotí zápas, bolo to veľmi nízke skóre, neskutočne bojovný zápas, takže som rád, že sme to zvládli."

Teo Hojč, tréner Rytierov: „Toto nebol náš najlepší zápas v tejto sezóne. V útoku sme sa trápili, dali sme málo bodov. Podľa mňa bola obrana dobrá, pretože udržať Lučenec na domácom ihrisku na 66 bodov, je dobrá vizitka, nemáme sa za čo hanbiť. Citeľne nám chýbal zranený rozohrávač Mário Ihring, potom sú ostatní hráči prinútení hrať na iných postoch. Žiaľ, náhradného rozohrávača nemáme. Cítime to, chlapci sa snažia, ale vidieť, že je potom na palubovke celkom iná hra. Nič, musíme počkať na Mária, neskôr to už bude lepšie, tímovejšie. Samozrejme gratulujem Lučencu k výhre, má výborných dvoch trénerov, pekné mužstvo a prajem im v ďalších zápasoch veľa úspechov.“

Adam Antoni, hráč Rytierov: „Dal som síce 24 bodov, ale ani to nám nepomohlo. Súper sa asi sústredil na iných mojich spoluhráčov a tak som sa túto situáciu snažil využiť. Bol to pre nás veľmi ťažký zápas. V útoku sme sa trápili, musíme sa zlepšiť. Dali sme len 60 bodov. Na druhej strane, Lučencu sme dovolili uhrať len 66 bodov, čo je podľa mňa slušné. Pripravíme sa na ďalší zápas, ideme ďalej.“

Iskra Svit - BC Prievidza 84:79 (17:32, 24:10, 23:19, 20:18)

Svit: Green 20, Baker 17, Parsons 16, Andrews 8, Baldovský 5 (Mokráň 10, Turza 5, Avramovič 3, Horváth 0)

Prievidza: Sitton 24, Bjeletič 18, Majerčák 15, Louiserre a Vašl po 9 (Robertin 4, Kincel, Matuška a Pasovský 0)

TH: 16/9 - 12/11, Fauly: 14 - 15, Trojky: 9 - 10, Rozhodovali: Tomašovič, Karniš, Lamoš

Róbert Ištvánik, tréner Svitu: „Jediné, čo nás môže tešiť, je víťazstvo. V každom prípade, predvedená hra bola jedna veľká katastrofa, špeciálne v obrane. Neviem, či sme si mysleli, že Prievidza sa zdolá sama, ale začali sme úplne laxne, aj keď chlapci na to boli upozornení. Veľmi ťažko sa nám potom vracalo do hry, Prievidza sa na začiatku chytila pri našej vlažnej obrane a potom bolo už aj s lepšou obranou veľmi ťažké ich zastaviť. Sme radi, že do polčasu sme sa dotiahli na rozdiel, myslím, dvoch bodov. V tretej štvrtine začali na nás hrať zónu, my sme sa ale chytili strelecky, najmä Dominic Green. Bolo to fajn, zóna prestala, ale my sme sa začali zas a znova trápiť, nevedeli sme chytiť svoj rytmus, čo bolo opäť zapríčinené nedostatkom agresivity v obrane. To, čo sme si povedali, zostalo niekde na lavičke alebo v šatni, ale určite nie na ihrisku. Sme radi za ten záver, že sme to zvládli a vyhrali. Neviem, či to mám pripisovať aj tomu, že sme hrali v pondelok v Leviciach, čiže tri zápasy v priebehu pár dní. Myslím si ale, že skôr sa musíme vrátiť do telocvične, začať oveľa tvrdšie makať a verím tomu, že aj tá hra, ktorú predvádzame, sa postupne zlepší.“

Jakub Mokráň, hráč Svitu: „Začali sme veľmi zle, musíme si na to dávať pozor, musíme hrať 40 minút koncentrovane, lebo mávame výpadky. Naopak, v Leviciach sme začali zase dobre, potom sme ako keby spravili v druhej štvrtine to, čo teraz v prvej. Som rád, že moja trojka v závere nám veľmi pomohla, Saša Avramovič mi veril, takže je to super pocit.“

Maroš Helmecy, tréner Prievidze: „Mali sme skvelý vstup do zápasu, ale v druhej štvrtine sme sa ako keby uspokojili a nedokázali sme hrať s takou ľahkosťou. Svit sa dostal do zápasu, všetci dobre vieme, že sa tu nehrá ľahko a nevyhráva sa tu ľahko. Navyše Svit je útočný tím, dostali sme 84 bodov. Náš cieľ bol inkasovať pod 80, my sme dali v útoku 79. Možno keby sme ich udržali o tých pár bodov menej, tak by sa nám to podarilo. Samozrejme, zabilo nás to, že Svit má najsilnejšiu tranzíciu. Ťažko sa hrá, keď dostanete 26 bodov z tranzície, boli to ľahké koše po našich stratách. Bohužiaľ, taký je basketbal, musíme sa poučiť, v sobotu hráme ďalší zápas a ideme ďalej.“

Grant Sitton, hráč Prievidze: „Nie je dôležitý začiatok, ale koniec zápasu, najmä keď hráte proti takému družstvu, ako je Svit. Určite sme tu chceli vyhrať, hralo sa zo strany na stranu, mali sme veľký náskok, ale nedokázali sme si ho udržať. Je veľmi dobré, ak dokážete tímu pomôcť veľkým počtom bodov, ale ak prehráte, tak to vlastne nič neznamená.“