• 8.

10-22 42
  • 9.

4-28 36

V piatom stretnutí skupiny M FIBA Europe Cup podľahol Inter Bratislava poľskému Vroclavu po dramatickom závere 75:80, čím sa jeho postupové šance presunuli už len do teoretickej roviny.

Žlto-čierni sa museli v stretnutí zaobísť bez Kuffu a Younga, ale na ich vstupe to nezanechalo žiadne stopy. Slovenský celok hneď od úvodu hral zodpovednú hru, v obrane nepúšťal súpera takmer k ničomu a hlavne získaval doskočené lopty. V útočnej časti si Poliaci nevedeli poradiť s oboma Rančíkovcami, vďaka čomu viedli hráči Interu dokonca v jednej chvíli 19:4. Záver prvej časti zápasu patril Vroclavi, ktorá zabudla na šesťminútoú šnúru bez košu a stiahla na prijateľných 11:21. Kým prvá časť patrila Interu, v druhej časti začal dominovať poľský celok. Hneď v prvých minútach zmazal dvojciferné manko a aj napriek oddychovému času Ľubomíra Urbana sa neskôr dostal Vroclav do vedenia. Chvíľkami sa vedenie striedalo zo strany na stranu, ale koncovku si lepšie postrážil domáci, ktorí išli do šatní za stavu 40:33. Po prestávke držali bratia Rančíkovci šance Interu, postupne zmazávali nie príliš vysoké manko. Pred poslednou štvrtinou nebolo o ničom rozhodnuté, náskok domácich sa scvrkol len na rozdiel 4 bodov. Posledná štvrtina priniesla podľa očakávania dramatické dianie, dlhú dobu mali psychologickú výhodu hráči Vroclavi, ale pred koncom stiahli hostia na rozdiel jediného koša. Obrátiť zápas v ich prospech sa im však nepodarilo, zle riešený pokus Martina Rančíka bol za stavu 77:75 zblokovaný. Poliaci si už záver postrážili, vďaka čomu si pripísali cenné víťazstvo. Inter podľahol na poľskej palubovke Vroclavi 75:80 a jeho postupové nádeje dostali vážnu trhlinu.

Slask Vroclav (Poľsko) - BK Inter Bratislava 80:75 (11:21, 29:12, 24:27, 16:15)

Vroclav: Smith 18, Heath a Kovalenko po 8, Williams 2, Jankowski 0 (Madden 17, Sutton 12, Chanas 9, Jarmakowicz 6)

Inter: Rančík R. 28, Rančík M. 22, Bílik 11, Miloševič 5, Bulatovič 4 (Rakič 5, Kuffa, Musil a Páleník 0)

TH: 20/14 - 15/14, Trojky: 8 - 7, Fauly: 21 - 22, Rozhodovali: Krug (RUS), Walton (ENG), Perlič (CRO)