• 8.

10-22 42
  • 9.

4-28 36

BC Prievidza prehrala aj druhé stretnutie v rámci Final Four Alpsko-jadranského pohára, v súboji o tretie miesto podľahla chorvátskemu Záhrebu 73:94.

Zverenci Miljana Čuroviča na rozdiel od semifinálového duelu nezachytili úvod stretnutia, čo Záhreb využil na to, aby sa rýchlo ujal komfortného vedenia. Už v 8. minúte vyhrávali hostia viac ako 10-bodovým rozdielom, vďačili málo dôslednej obrane Prievidze a nedisciplinovanej hre. Baníci sa nevedeli v prvom polčase dostať do správneho rytmu, preto chorvátsky celok nemal veľké problémy pri zvyšovaní svojho náskoku. Po polčase viedol Záhreb 49:35. V tretej štvrtine prišlo chvíľkové prebudenie slovenského celku, ale rival z Chorvátska ich opäť uviedol späť do reality. Hráči Záhrebu sa dostali ešte pred záverečnou štvrtinou do komfortného 20-bodového náskoku, čo im umožňovalo v kľude dohrať poslednú 10-minútovku. V nej sa už len kozmeticky upravovalo skóre, Prievidza sa rozlúčila s účinkovaním na Final Four Alpsko-jadranského pohára prehrou, KK Záhrebu podľahli 73:94.

BC Prievidza - KK Záhreb (Chorvátsko) 73:94 (13:24, 22:25, 18:23, 20:22)

Prievidza: Rostampour 23, Batina a Marič po 12, Wisseh 11, Körner 6 (Jašš 6, Vojtek 2, Kádaši, Stanojevič a Pasovský 0)

Záhreb: Božič 17, Marčinkovič 16, Halilovič 13, Vladovič 6, Šarlija 3 (Majcunič 13, Batur 12, Vlaič 8, Batur 6)

TH: 18/11 - 16/11, Trojky: 10 - 15, Fauly: 21 - 22

Miljan Čurovič (tréner Prievidze): "V tomto momente je bohužiaľ naša forma takáto. Tri týždne sme netrénovali, čo sa prejavilo aj na dnešnom zápase. Ideme ďalej, išlo o obrovskú skúsenosť pre klub, ale aj pre nás ako tím. V sobotu máme ďalšiu príležitosť hrať, preto máme čo robiť. Nemáme za čím smútiť, bola to skúsenosť, ktorú sme bohužiaľ nevyužili ako sme chceli. Bohužiaľ naša forma v tomto čase nie je na vysokej úrovni."