• 1.

  INT Inter
  30-6 66
 • 2.

  LEV Levice
  26-10 62
 • 3.

  PDA Prievidza
  25-11 61
 • 4.

  KOS Košice
  25-11 61
 • 5.

  SVT Svit
  22-14 58
 • 6.

  KOM Komárno
  22-14 58
 • 7.

  KAR Karlovka
  12-24 48
 • 8.

  HAN Handlová
  9-27 45
 • 9.

  ZIL Žilina
  5-31 41
 • 10.

  SNV Spišská N.V.
  4-32 40

Prehra v Žiline pôsobila na prvý pohľad šokujúco. Výrazný podpis na nej však nesie séria zdravotných výpadkov, ktorá oklieštila rotáciu Býkov.

„Nešťastná zhoda okolností,“ vracia sa k stredajšej prehre 89:90 tréner Miljan Čurovič. „Ráno pred odchodom nám Vlado Djordjevič povedal, že má vysokú teplotu. Stamenkovič ohlásil problém s rukou a rozcvička ukázala, že s tým hrať nemôže. Počas zápasu si zranil nohu Marič a nastúpiť tak musel Palm, ktorý predtým vôbec netrénoval. So sebazaprením odohral aspoň desať minút. Nechcem to použiť ako výhovorku, sú to jednoducho fakty, ktoré nás ovplyvnili v tomto zápase. Faktom je však i to, že sme to mali vyhrať. Dúfam, že sa dáme rýchlo zdravotne do poriadku a budeme pokračovať v kvalitnej hre, ktorú sme ukazovali v príprave i v prvom kole proti Handlovej.“

Prehra nepoteší nikdy, no stretnutie pod Dubňom predstavovalo zároveň užitočný test. Podobná situácia môže nastať hocikedy a hlavne v dôležitejšej fáze sezóny by bola dvojnásobne nepríjemná.

„Tak ako som už povedal, v Žiline sme mali vyhrať i napriek spomínaným problémom. Súper podal naozaj veľmi kvalitný výkon a patrí mu za to rešpekt. Som však presvedčený o tom, že bolo v našich silách vyhrať. To už je však za nami a teraz sa sústredíme na Karlovku,“ obracia list tréner KB Košice.

Otázkou samozrejme ostáva, v akej zostave sa predstavia Býci v sobotu. V záujme doliečenia zranení zrušil Čurovič štvrtkový večerný tréning a hráči absolvovali masáže a regeneráciu. V piatok dopoludnia sa hlásili v Angels aréne všetci.

„Kto bude zajtra hrať? Stále neviem,“ hovorí M. Čurovič. „Múdrejší budeme až tesne pred zápasom. V porovnaní so Žilinou sa však teraz dokážeme pripraviť na daný stav vopred. V stredu nás séria výpadkov zaskočila a výpadok štyroch kľúčových hráčov by asi zaskočil každého. Teraz si dokážeme pripraviť alternatívy vopred.“

Nech už vybehnú Býci na palubovku v akejkoľvek zostave, nečaká ich tam nič jednoduché.

„Karlovka hrá veľmi kvalitný basketbal. V porovnaní s vlaňajškom vymenili málo hráčov a podali výborné výkony proti Interu i Žiline. Doma si však musíme udržať neporaziteľnosť,“ dodáva tréner Miljan Čurovič.

Autor a foto: Peter Jesenský, zdroj: kbkosice.sk