10-21 41
  • 9.

NIT Nitra
    4-25 33

Patrioti Levice úspešne vstúpili do ďalšej edície Alpsko-jadranského pohára, v úvodnom vystúpení v rámci B-skupiny triumfovali na palubovke slovinského Hopsi Polzela 97:87.

V úvode to bol na pohľad typický zápas zo začiatku sezóny, na oboch stranách panovala trochu nervozita, z ktorej pramenilo viacero strát. Patrioti mali excelentný vstup, keď viedli 8:0, ale takmer rovnakou mincou odpovedala aj Polzela. Lenže zverenci trénera Michala Madzina nepustili súpera do vedenia, sami si opäť dokázali budovať náskok. Prvú štvrtinu napokon vyhrali 20:16. V druhej časti sa darilo Levičanom ťažiť zo strát, efektivity pod košom a vynikajúcej streľby za tri body. Zároveň sa dokázali vysporiadať s náporom Hopsi, keďže im to ofenzívne klapalo, tak sa dve minúty pred koncom prvého polčasu dostali do dvojciferného vedenia. Po 20 minútach to mali „žlto-zelení“ rozohrané výborne, vyhrávali 58:44.

Polzele patril vstup do druhého polčasu, zlepšený herný prejav im totiž priniesol ukrajovanie z manka. Patrioti si však stále držali bezpečný odstup, aj keď vedenie už bol len jednociferné. V koncovke sa domáci chceli nadýchnuť k obratu, no Levice išli do záverečnej štvrtiny za stavu 75:68 v ich prospech. Slovenský zástupca urobil hneď v úvode štvrtej 10-minútovky rozhodujúci krok, túto časť otvoril bodovým úsekom 10:2. Domáci basketbalisti ešte skúšali riskovať a urobiť niečo so zápasom, ale ich snaha už bola márna.

KD Hopsi Polzera (Slov.) – Patrioti Levice 87:97 (16:20, 28:38, 24:17, 19:22)

Polzela: Collins 17, Atanackovič 14, Vasilič 12, Dragan 7, Vašl 2 (Fowler 15, Cebular a Morina po 10, Copot 0)

Levice: Hot 24, Perovič 20, Bachan 8, Bojanovský 7, Žiak 5 (Juríček 12, Hill 11, Kirves 10, Danielič 0)

TH: 19/18 – 28/26, Fauly: 26 - 23, Trojky: 7 - 9, Rozhodovali: Vučkovič, Špendl, Rebeušek (všetci Slov.), 100 divákov

Povedali po zápase:

Michal Madzin, tréner Levíc: „Som veľmi rád za víťazstvo. Brali sme to ako prvý ostrý zápas, preto som rád, že sa nám ho podarilo vyhrať. Bolo dôležité, že sme si od začiatku zápasu vybudovali vedenie a držali ho v našich rukách. Vieme, na čom ešte stále musíme pracovať, ale môžeme sa potešiť a ísť s dobrou náladou do prvého zápasu v ligovej sezóne.“

Amin Hot, rozohrávač Levíc: „Stále sme len na začiatku sezóny. Myslím si, že keď chceme vyhrávať ťažké zápasy, hlavne u súperov, tak musíme hrať oveľa lepšie v obrane. V tomto stretnutí sme premenili veľa striel, čo je dobré, ale musíme ešte veľa popracovať na defenzíve. Potom sa výsledok dostaví. Vedeli sme, že to nebude ľahké, ale pripravili sme sa dobre a vyhrali sme.“