• 1.

  KMR Komárno
  0-0 0
 • 2.

  PDA Prievidza
  0-0 0
 • 3.

  LUC Lučenec
  0-0 0
 • 4.

  INT Inter
  0-0 0
 • 5.

  SVT Svit
  0-0 0
 • 6.

  HAN Handlová
  0-0 0
 • 7.

  LEV Levice
  0-0 0
 • 8.

  SNV Spišská N.V.
  0-0 0

Svit potvrdil v predchádzajúcom ročníku pozíciu „čierneho koňa“ Niké SBL, svoju ambíciu napokon spečatil ziskom bronzu. Podobné ciele má družina okolo trénera Róberta Ištvánika aj pred sezónou 2021/2022, dopomôcť by k tomu mali známe mená a tiež tradične kvalitné zloženie legionárov.

Pod Tatrami neprišlo k výrazným rošádam na súpiske „medveďov“. Z legionárov pokračuje stálica Saša Avramovič, nové pôsobisko si našiel Dominic Green. Dres Svitu si zatiaľ opäť neoblečie Robert Baker, Daquaise Andrews a De'Sean Parsons.

„Letnú prípravu sme začali tento pondelok so všetkými slovenskými hráčmi, okrem Jakuba Mokráňa, ktorý ma reprezentačné povinnosti. Plus sme to doplnili o našich talentovaných odchovancov z juniorského a kadetského tímu,“ prezradil na úvod pokračujúci tréner Svitu Róbert Ištvánik.

Dlhodobejšie kontrakty mali vo Svite Adam Monček, Jakub Mokráň a Šimon Turza. Na novom dvojročnom kontrakte sa vedenie klubu dohodlo so skúseným Stanislavom Baldovským. Zatiaľ jedinou, no o to cennejšou posilou je návrat rozohrávača A.J.-a Waltona. Káder tak nie je ešte uzatvorený: „Pracujeme na príchode hráčov na pozíciu 4 a 5, kde by mali prísť dvaja hráči. Uvidíme, ako prípadne obsadíme ešte pozíciu číslo 3. Uvidíme, aká bude finálna zostava. Verím, že so zložením tímu budeme spokojní tak vedenie, ako aj hráči.“

Klub zároveň pokračuje v kontinuite práce s mládežou, na súpiske sa opäť objavia aj hráči z mládežníckej pyramídy Iskry. „Na súpiske budeme mať určite aj svojich odchovancov, na všetkých tréningových procesov budú k dispozícii Šimon Matušek, Adrián Lysák, Dominik Kester a Dávid Harabin. Lysák a Harabin už plynule prechádzajú do A-tímu, zostávajúci budú pendlovať,“ ozrejmil kouč Svitu.

svit prprava 2

Vo Svite už viac rokov tradíciou, že sa im darí zladiť mix legionárov a Slovákov, respektíve mladíkov so skúsenými basketbalistami. Práve od tohto by sa mal odvíjať aj herný prejav tímu: „Nakoľko budeme mať v družstve aj dosť mladých hráčov, tak určite chceme hrať dosť tvrdú a fyzickú obranu. Mala by to byť naša prednosť, bude potrebné na tom dlhodobo pracovať, ale chceme sa tak prezentovať. V útoku máme aj skúsenosti, či už v podobe Sašu Avramoviča a Stanislava Baldovského. Na rozohrávke sa môžeme spoľahnúť na A.J.-a Waltona. Verím, že v tranzícii alebo v postupnom útoku, budeme predvádzať basketbal, ktorý sa bude divákom páčiť a bude taký, na ktorý diváci budú radi chodiť. Hlavné je, aby to basketbal, v ktorom počas každého zápasu budú naši fanúšikovia vidieť, že nechávame na ihrisku srdce a všetku energiu. Nestane sa, že niektorý duel neodbojujeme naplno alebo že ho nejakým spôsobom vypustíme.“

Aj keď pod Tatrami ešte nie je kompletne zložené družstvo, tak možno opäť očakávať atakovanie hornej polovice ligovej tabuľky. Dopomôcť by k tomu malo relatívne stabilné družstvo, ktoré neprechádza výraznými zmenami počas letného obdobia. „Osobné ambície by nemali byť, vždy ide v prvom rade o tím. Ja budem spokojný, ak budeme divákov baviť dobrou hrou. Samozrejme, chceme k tomu pridať aj dobré výsledky. Myslím si, že vtedy budú spokojní nielen diváci, ale aj komplet celý tím a vedenie nášho klubu. Uvidíme po finálnom zložení družstva, ale za seba môžem určite povedať, že určite by sme radi nadviazali na predchádzajúci ročník. Myslím si, že takým normálnym cieľom je atakovať vrchnú štvorku a pobiť sa o čo najlepšie pozície pred play off,“ uzatvoril Ištvánik rozhovor.

svit prprava 3

Aktuálna súpiska Iskra Svit:

Príchody: A.J. Walton (KB Peč - Kosovo)

Zostávajú: Róbert Ištvánik (tréner), David HarabinAdrián LysákJakub MokráňAdam MončekŠimon TurzaStanislav BaldovskýSaša Avramovič 

 

Aktuálny program prípravných zápasov Iskra Svit:

3. - 5. septembra: Federálny pohár - D-skupina (Inter Bratislava, Iskra Svit, BK Opava/ČR):

4. septembra: BK Opava (ČR) - Iskra Svit

5. septembra: Inter Bratislava - Iskra Svit

11. - 12. septembra: Federálny pohár - duely o umiestnenie

18. septembra: Iskra Svit - BC Raiffeisen Flyers Wels (Rak.)

23. - 25. septembra: Medzinárodný turnaj vo Svite (Iskra Svit, Inter Bratislava, BKM Lučenec, ?)

Foto: archív DD