• 1.

  KMR Komárno
  0-0 0
 • 2.

  PDA Prievidza
  0-0 0
 • 3.

  LUC Lučenec
  0-0 0
 • 4.

  INT Inter
  0-0 0
 • 5.

  SVT Svit
  0-0 0
 • 6.

  HAN Handlová
  0-0 0
 • 7.

  LEV Levice
  0-0 0
 • 8.

  SNV Spišská N.V.
  0-0 0

V Handlovej nemali v predchádzajúcom ročníku priveľa dôvodov na radosť, „baníkom“ sa nepodarilo prebojovať do play off a tak prišlo v lete k rozsiahlym zmenám. Káder prešiel výraznou obmenou, odštartovala spolupráca s ŠBK Handlová a po dlhšom čase bude dres MBK obliekať viacero Američanov. Všetky tieto faktory by mali viesť k návratu Handlovčanov do play off.

Z účastníkov Niké SBL sa v rámci zmien v kádri toho najviac udialo na hornej Nitre. Z hráčskej zostavy zostal iba mladík Adam Krčmárik, na lavičke pokračuje Danilo Rakočevič. Líder rozohrávky Goran Bulatovič sa vrátil do Čiernej Hory, Marek Jašš zamieril do konkurenčnej Prievidze, Dalibor Hlivák odišiel k Spišským Rytierom, Aleksandar Zečevič sa sťahuje na Ukrajinu a Dušan Vicentič si vyskúša Japonsko. A napokon Saša Jankovič sa rozhodol ukončiť hráčsku kariéru, stal sa asistentom trénera v Ostrave.

„Pomaly sme začali prípravu, mali sme niekoľko úvodných tréningov. Dúfam, že do konca budúceho týždňa už budeme mať všetkých hráčov k dispozícii. Snažili sme sa v rámci možností, ktoré sme mali, poskladať najlepšie možné družstvo. Vybrali sme si hráčov, rozhodli sme sa a myslím si, že môžeme byť spokojní s kádrom, ktorý momentálne máme. Súpiska je momentálne uzatvorená, s týmto tímom začneme sezónu,“ rozhovoril sa na úvod pokračujúci tréner Handlovej Danilo Rakočevič.

Rozhodne najvýraznejšími letnými posilami je duo Spišských Rytierov - Tomáš Mrviš a Michal Čekovský. Veľa si určite sľubujú od mladíkov Romana Skvašika a Richarda Rožánka. Novinkou je výraznejší prísun Američanov, konkrétne trojica Isaiah White, Jordon Talley a DeAndre Abram.

„Pri skladaní družstva sa snažíme nájsť dobrých hráčov. Neviem, či sme sa rozhodli ísť americkou cestou, ale na tých pozíciách, čo sme hľadali hráčov, sa nám to zdalo okej. Z môjho pohľadu som neriešil, či sú Američania alebo Európania. Chceli sme však nájsť atletické typy hráčov, možno z tohto dôvodu máme troch Američanov. To sme doplnili srbským centrom Nikolom Ščekičom,“ vysvetlil čiernohorský kouč.

handlova priprava 2

Pozitívnou novinkou, ktorá zarezonovala v predchádzajúcich dňoch, bol oficiálny začiatok spolupráce s mládežníckym klubom ŠBK Handlová. Na súpiske A-tímu dostala priestor až 6 nádejí. „Hráči ŠBK Handlová chodia na naše večerné tréningy. Uvidíme, ako to bude prebiehať. Zatiaľ ich chceme trochu zoznámiť s mužským basketbalom a najvyššou súťažou. Postupne ich zapájame, počas prípravných zápasov a sezóny zistíme, či budú dostávať aj príležitosť. Majú čas, musia veľa trénovať, počúvať, byť zodpovední a poctiví. Táto sezóna by ich mohla posunúť ďalej,“ myslí si Rakočevič.

Tréner Handlovej má za sebou úvodný ročník v pozícii hlavného trénera v Niké SBL. Cenné skúsenosti a poznatky by rád zužitkoval v ďalšom ročníku, a hlavne by najradšej doviedol tím do vyraďovacích bojov. To sa mu v prvom roku nepodarilo: „Prehodnotil som si predchádzajúcu sezónu, rozanalyzoval niektoré veci. Čo sa týka osobných ambícií, tak sú rovnaké ako tímové. Na každý tréning budem maximálne pripravený a koncentrovaný, snažiť sa odovzdať maximum. To určite očakávam aj od svojich hráčov a dúfam, že takto budeme vyzerať aj na zápasoch. Samozrejme, budú chyby, dobre veci, menej dobré veci, ale ročná skúsenosť mi pomohla a nastavím sa lepšie. Čo sa týka tímových cieľov, tak základným by malo byť, aby sme v každom zápase odovzdali maximum a doma sa snažili vyhrať všetko, čo sa dá. Tento rok chceme byť nepríjemní aj vonku. Nehovoril by som o nejakom mieste, minimum je účasť v play off. Hneď od začiatku chceme ukázať, že chceme vyhrávať a ukázať, že máme na to, aby sme hrali dobre. Na čo to bude stačiť, to uvidíme.“

handlova priprava 3

Rozsiahla prestavba družstva, americká cesta pri výbere legionárov a omladenie družstva, to však by malo viesť aj k zmene herného prejavu „baníkov“. „Ako každý tréner, chceli by sme hrať tvrdú obranu a ísť rýchlo do útoku. Vždy je to cieľ a vôľa trénera, ale keď začneme hrať, tak lepšie budem vidieť v čom sme silnejší a menej silný. Podľa toho sa budeme snažiť nastaviť nejaký náš štýl. Určite by som chcel, aby sme hrali dobrú obranu, behali a našli samozrejme aj dobrú spoluprácu v postupnom útoku. Hráčov som vyberal, viac-menej viem, kto má aké silnejšie a slabšie stránky. Podľa toho už pomaly určujeme nejaké pravidlá v útoku a v obrane. Dúfam, že sa v tejto sezóne budeme prezentovať dobrým basketbalom, aby naši fanúšikovia boli spokojní a aj ostatní ľudia mali čo vidieť,“ dodal na záver Rakočevič.

 

Aktuálna súpiska MBK Baník Handlová:

Príchody: Roman Skvašik (Raiffeisen Mattersburg Rocks - Rakúsko), Peter Vojtek (MŠK BK Žiar nad Hronom), Isaiah White (University of Portland), Richard Rožánek (BKM Lučenec), Nikola Ščekič (BK Armex Děčín - Česko), Jordon Talley (BC Titebi - Gruzínsko), DeAndre Abram (FOG Naestved - Dánsko), Samuel MurcinPatrik FicelMarco OndrejkaJakub OboňaAdrián BeláňMarek Máčai (všetci ŠBK Handlová), Tomáš MrvišMichal Čekovský (obaja Spišskí Rytieri)

Zostávajú: Danilo Rakočevič (tréner), Adam Krčmárik

 

Aktuálny program prípravných zápasov MBK Baník Handlová:

28. augusta: MBK Baník Handlová - Patrioti Levice

3. - 5. septembra: Medzinárodný turnaj v Zlíne (SKB Zlín/ČR, MBK Baník Handlová, NH Ostrava/ČR, KOŠ Celovec/Rak.)

17. - 19. septembra: Medzinárodný turnaj v Handlovej (MBK Baník Handlová, Patrioti Levice, SKN St. Pölten/Rak., ?) 

Foto: Pavel Procner