• 1.

  INT Inter
  8-3 19
 • 2.

  SNV Rytieri
  8-3 19
 • 3.

  LEV Patrioti
  6-4 16
 • 4.

  SVT Svit
  5-6 16
 • 5.

  LUC Lučenec
  5-6 16
 • 6.

  KMR Komárno
  4-5 13
 • 7.

  PDA Prievidza
  4-8 16
 • 8.

  HAN Handlová
  3-8 14

Má za sebou veľmi zaujímavú basketbalovú minulosť a aj v našom drese patrí k lídrom tímu. Djukan Djukanovič v úvodných zápasoch potvrdzuje povesť výborného obrancu s najvyšším priemerom získaných lôpt v celej lige a rovnako má doteraz na konte aj 11,4 nastrieľaných bodov na zápas. 

- V súčasnosti si už naozaj skúseným hráčom, zažil si toho dosť. Ktoré momenty z basketbalovej kariéry sa ti najviac vryli do pamäti?

"Najsilnejšie momenty boli pre mňa zrejme zisky trofeje pre najužitočnejšieho hráča v Srbsku v dvoch sezónach po sebe."

- Samozrejme, basketbal je tímový šport, no aj individuálne ocenenia majú nemalú prestíž. Čo pre teba znamenajú tieto úspechy? Alebo to oceníš viac až s odstupom rokov?

"Určite som veľmi rád, že sa mi podarilo dosiahnuť tieto ocenenia a verím, že sa mi to ešte v budúcnosti znova podarí zopakovať. Myslím, že si to ale budem ceniť rovnako."

- Rovnako si bol dvakrát po sebe najlepším obrancom roka a túto sezónu si zatiaľ absolútnym lídrom ligy v priemernom počte ziskov za jeden zápas (2.4). Bola obrana vždy dôležitou súčasťou tvojej hry?

"Vlastne hneď trikrát som bol najlepším obrancom súťaže. Pokúsim sa mojou obranou pomôcť tímu a rozhodne ma poteší, ak sa mi to podarí dosiahnuť aj v drese BC Prievidza. Súhlasím s tým, že obrana bola vždy jednou z mojich najsilnejších stránok."

- Viaceré ligové zápasy sú tento rok vyrovnané, aj favoriti už neraz zakopli. Môžeme očakávať podobný scenár aj v ďalších mesiacoch?

"Podľa mňa áno. Liga pôsobí vyrovnane a predpokladám, že uvidíme v tejto sezóne ešte dosť tesných zápasov."

DSC 3152

- Čo sa týka nášho herného prejavu, kde sú aktuálne naše silné a slabé stránky?

"Myslím si, že najmä v útočnej fáze sa stále môžeme výrazne zlepšiť. Dobrou správou je, že v obrane sme dobrý tím."

- Sú tu aj mladí hráči, ktorí dostávajú avizované príležitosti, spomenul by som najmä Pavla Gajdoša a Adama Krčmárika, ktorí hrajú na tvojej pozícii. Vnímaš ako skúsený hráč akúsi úlohu ich mentora a ako celkovo vyzerá atmosféra v tíme?

"Všetci sú podľa mňa dobrí chalani, máme veľmi dobrú tímovú chémiu. Pavel a Adam sú dobrí mladí hráči a rád im pomôžem v každom možnom smere."

DSC 3311

- Mimo tréningov, ako vyzerá tvoj voľný čas?

"Nemáme veľa voľna, takže ak mám chvíľu čas, zvyčajne oddychujem, prípadne sledujem filmy alebo čítam knihy."

- Myslím, že ty obzvlášť zvykneš doslova nasávať energiu z tradične úžasnej atmosféry, aká panuje v hale. Ako vnímaš fanúšikov v priebehu zápasov?

"Áno, je to tak. Pre mňa takáto podpora znamená skutočne veľa a cítim obrovskú motiváciu hrať pred našimi divákmi. Dodávajú mi extra silu a som za to veľmi vďačný."

Zdroj: bcprievidza.sk

Foto: Lukáš Droppan