10-21 41
  • 9.

NIT Nitra
    4-25 33

Slovenská basketbalová reprezentácia si pripísala na svoje konto druhú prehru v rámci predkvalifikácie MS 2019 v Číne, v stretnutí A-skupiny podľahla Bosne a Hercegovine 71:84.

Slováci zachytili úvod stretnutia, s favorizovaným súperom hrali vyrovnanú partiu. V obrannej činnosti však nevedeli zastaviť mimoriadne efektívneho Musu. Zverenci trénera Ivana Rudeža to však vynahradili bojovnosťou a kolektívnym výkonom, ktorá im po väčšinu prvého polčasu prinášala tesné vedenie. Bosne však vyšla koncovka prvého polčasu, po ktorej viedli 38:33. Po prestávke sa slovenským basketbalistom podarilo takmer zvrátiť duel na svoju stranu, ale Bosna a Hercegovina odpovedala šnúrou desiatich bodov za sebou. Tento úsek zápasu sa ukázal rozhodujúcim z pohľadu konečného výsledku, domáci basketbalisti sa totiž dostali do komfortného viac ako 20-bodového vedenia. Slováci dokázali už len kozmeticky upraviť skóre stretnutia, napokon prehrali s Bosnou a Hercegovinou 71:84.

Bosna a Hercegovina - Slovensko 84:71 (18:20, 20:13, 26:18, 20:20)

Bosna a Hercegovina: Musa 32, Lazič 15, Vrabac 8, Renfroe 3, Tomič 2 (Atič 12, Sejfič 5, Gegič 3, Hasandič a Lončar po 2, Gajič a Glogovač 0)

Slovensko: Rančík 14, Ihring 10, Jones 8, Baťka 7, Žiak 5 (Fusek 10, Baldovský 9, Sedmák 5, Musil 3, Bachan a Krajčovič 0)

TH: 12/8 - 16/12, Fauly: 19 - 18, Trojky: 10 - 5, Rozhodovali: Baldini (Tal.), Clivaz (Švaj.), Denkovski (Mac.)

Povedal po zápase:

Ivan Rudež, tréner SR: "Odohrali sme jeden dobrý a tvrdý zápas. Samozrejme, pre nás všetkých by bolo lepšie, keby sme vyhrali. Hrali sme však proti silnému tímu, ktorý má obrovskú energiu a extrémnu kvalitu v podobe mladého Musu. Moji hráči hrali inteligentne v prvom polčase, dobrým posúvaním lopty a kontrolou hry sme držali Bosnu pod kontrolou. Mali sme šancu vytvoriť si aj náskok. V druhom polčase sme sa prestali koncentrovať, strácali sme lopty. Myslím si, že sme dovolili Bosne, aby si ľahkými bodmi vytvorili v tretej štvrtine náskok. Ani jeden tím nemôžeme podceniť, bude to boj až do konca. Čaká nás Švédsko, preto dúfam, že nás prídu podporiť aj fanúšikovia."