• 8.

10-21 41
  • 9.

4-25 33

Po víkende je známe už prvé meno účastníka záverečného kvalifikačného kola Slovenského pohára 2017/2018. Stali sa ním basketbalisti IMC Slovakia Považská Bystrica, v odvete zvíťazili nad BKM Lučenec 85:78.

IMC Slovakia Považská Bystrica – BKM Lučenec 85:78 (20:29, 28:19, 17:15, 20:14)

/prvý zápas 78:80, ďalej postupuje Považská Bystrica/

Považská Bystrica: Svitek 36, Samek 17, Žilinčík 12, Markovič 9, Smatana 6, Orihel 4, M. Péli 1, Hrebičík, Krčmárik, A. Péli, Tomáško, Zemánek 0

Lučenec: Sarna 26, Jackuliak a Zorvan po 18, Pipíška 9, Galovič 5, Pánis 2

TH: 32/26 – 32/22, Fauly: 25 – 26, Trojky: 5 – 7, Rozhodovali: Holländer, Obertová

Peter Torda, tréner Považskej Bystrice: „Od začiatku stretnutia to bol boj o každú loptu, o každý kôš. Počas celej prvej štvrtiny to bol vyrovnaný súboj a iba našou nepozornosťou v obrane sme dovolili skórovať šesť bodov v rade a po prvej časti hry sme prehrávali 20:29. Vstup do druhej časti hry bol rovnaký ako koniec štvrtiny, po šnúre hostí 0:8 sme v 14. minúte prehrávali o sedemnásť bodov - 20:37. Od tejto chvíle sme zúžili rotáciu a pomaly sme začali znižovať náskok súpera. Podarilo sa nám to do polčasovej prestávky, na ktorú sme odchádzali za nerozhodného stavu 48:48. Po prestávke sme začínali viac-menej odznova, v priebehu tejto časti sa nám dvakrát podarilo odskočiť súperovi na päťbodový náskok, ktorý sme si však nedokázali udržať. Opäť sme nezvládli vstup do poslednej časti a v 34. minúte sme prehrávali 67:73. Od tejto chvíle sme však začali hrať koncentrovane a aj napriek snahe súpera, sa nám podarilo zmazať šesťbodový náskok a postupne sme si vybudovali náskok potrebný k postupu do tretieho kola Slovenského pohára. Na nášho súpera si ešte musíme počkať do 17.12.2017.“

Štefan Svitek, hráč Považskej Bystrice: „Po dobrom vstupe do zápasu nám ušiel koniec prvej a začiatok druhej štvrtiny, kde sme prehrávali až o 17 bodov. Našou silnou morálkou sa nám podarilo preklopiť skóre na našu stranu a aj s podporou divákov sme dokázali zápas doviesť do víťazného konca.“

Patrik Sarna, hráč Lučenca: „Obe družstvá odohrali veľmi kvalitný zápas, od začiatku sa hralo tvrdo, agresívne s nasadením. Aj napriek tomu, že sme doma zvíťazili o dva body, nič to neznamenalo a viac-menej sme začínali zasa od nuly. Od začiatku do konca to bol boj o každú loptu a myslím si, že sme doplatili na užšiu rotáciu. Aj napriek tomu domácemu družstvu gratulujem k postupu do ďalšieho kola.“