• 1.

  SNV Spišská N.V.
  15-9 39
 • 2.

  LEV Levice
  13-8 34
 • 3.

  LUC Lučenec
  12-9 33
 • 4.

  SVT Svit
  11-10 32
 • 5.

  INT Inter
  10-11 31
 • 6.

  PDA Prievidza
  8-12 28
 • 7.

  HAN Handlová
  6-16 28

Systém Slovenského pohára prešiel vzhľadom na aktuálne opatrenia podstatnými zmenami. Zo súťaže sa odhlásilo 10 družstiev z nižších súťaží, čím odpadla takmer kompletná kvalifikácia.

Ako informuje Hracia komisia Slovenskej basketbalovej asociácie (SBA), tak do 7. decembra umožnili klubom z 1. a 2. ligy odstúpiť zo súťaže bez finančného postihu. K tomuto kroku prišlo na základe faktu, že dlhodobo nie je možný riadny tréningový proces a nižšie súťaže sú prerušené až do odvolania. Toto právo využili z 1. ligy BKM SPU Nitra, IMC Slovakia Považská Bystrica, Academic ŽU Žilina, BK Slovenský Orol Levoča, MŠK MBK Žiar nad Hronom, ŠKP BBC Banská Bystrica a BC Komárno. Z 2. ligy sa k ním pridali BK ŠPD Rožňava, MŠK Holíč a BBK Bánovce nad Bebravou.

Čo to znamená pre samotný Slovenský pohár? Pôvodné vylosovanie sa nemení a družstvá, ktorých súper sa odhlásil, postupujú automaticky do ďalšieho kola. Jediným „mohykánom“, ktorý zostal z nižšej súťaže, je BK MŠK Kežmarok. Toho čaká BKM Lučenec, stretnutie sa musí odohrať najneskôr do 10. januára 2021.

Vzhľadom na vopred určený žreb súťaže, sa Inter Bratislava už kvalifikoval na Final Four Slovenského pohára (22. - 23. januára). Ostatné ligové tímy (Svit, Prievidza, Handlová, Spišskí Rytieri, Levice a víťaz zápasu Kežmarok/Lučenec) odohrajú svoje štvrťfinálové zápasy 16. januára 2021.

 

Aktualizovaný program Slovenského pohára:

Osemfinále - 10. januára 2021 (najneskorší termín odohrania zápasu)

BK MŠK Kežmarok - BKM Lučenec

 

Štvrťfinále - 16. januára 2021 (najneskorší termín odohrania zápasu)

Inter Bratislava - postupuje priamo do Final Four

Iskra Svit - víťaz zápasu BK MŠK Kežmarok/BKM Lučenec

BC Prievidza - MBK Baník Handlová

Spišskí Rytieri - Patrioti Levice

 

Poz.: Zápasy štvrťfinále sa hrajú u momentálne lepšie postaveného tímu v SBL.

Foto: Lukáš Droppan