• 1.

    KMR Komárno
    0-0 0
  • 2.

    PDA Prievidza
    0-0 0
  • 3.

    LUC Lučenec
    0-0 0
  • 4.

    INT Inter
    0-0 0
  • 5.

    SVT Svit
    0-0 0
  • 6.

    HAN Handlová
    0-0 0
  • 7.

    LEV Levice
    0-0 0
  • 8.

    SNV Spišská N.V.
    0-0 0

Sezóna 2020/2021 je už niekoľko dní minulosťou, jednotlivé kluby však už rozmýšľajú nad ďalším ročníkom. Na našom webe sa už stalo tradíciou, že na jednom mieste nájdete všetky oficiálne a potvrdené informácie o pohyboch v kádroch účastníkov Niké Slovenskej basketbalovej ligy.

Spišskí Rytieri (1.)

Príchody: Štefan Svitek (tréner), David Dennis (Wiha Panthers Schwenningen - Nemecko), Milan Lužaič (HKK Čapljina Lasta - Bosna a Hercegovina), Dalibor Hlivák (MBK Baník Handlová), Grant Dressler (Bayer Giants Leverkusen - Nemecko), Ivan Gavrilovič (KK Borac Mozzart Čačak - Srbsko)

Zostávajú: Erich Korfanta (asistent trénera), Adam Antoni, Michal Baťka, Lukáš Krajňák, Ivan Židzik, Alex JavorskýMarko Stevanovič, Tomáš Hasaj

 

Patrioti Levice (2.)

Príchody: DaVonté Lacy (Donar Groningen - Holandsko), Deshawn Freeman (Södertälje Kings - Švédsko), Samuel Solčanský, Samuel Misal (obaja ŠBK Junior Levice)

Zostávajú: Michal Madzin (tréner), Ladislav Lutovský (asistent trénera), David Abrhám, Martin Bachan, Daniel Chaban, Patrik Pažický, Samuel Volárik, Viktor JuríčekTre'Darius McCallum, Šimon Krajčovič, Patrik Adámik, Dominik Špaňo, Boris Bojanovský

 

Iskra Svit (3.)

Príchody: A.J. Walton (KB Peč - Kosovo), Garrius Holloman (Pully Basket - Švajčiarsko), Ty Walker (Windsor Express - Kanada), Ian Kinard (Futebol Clube Barreirense - Portugalsko)

Zostávajú: Róbert Ištvánik (tréner), David Harabin, Adrián Lysák, Jakub Mokráň, Adam Monček, Šimon Turza, Stanislav Baldovský, Saša Avramovič, Dominik Kester, Šimon Matušek

 

Inter Bratislava (4.)

Príchody: Trevor Blondin (UU-Korihait Uusikaupunki - Fínsko), Ivan Gandia Rosa (Santeros de Aguada - Portoriko), Jure Zubac (HKK Široki - Bosna a Hercegovina), Džiugas Slavinskas (Neptunas Klaipeda - Litva), Daniel Koller, Róbert Hudec, Juraj Minarovjech (všetci Inter Bratislava) 

Zostávajú: Oleg Meleščenko (tréner), Edgars Jaunzems (asistent trénera), Michael Fusek, Matúš Malovec, Timotej Malovec, Daniel Randuška, Zsolt Boros, Martin Koller, Tomáš Borodovčák

 

BKM Lučenec (5.)

Príchody: Daniel Sokolovsky (tréner, NINERS Chemnitz - Nemecko), Lukáš Bolek (MBK Baník Handlová), Kyle Castlin (Salt Lake City Stars - USA), Juraj Valentíny (BA Nymburk - Česko), Chris Cokley (Association Sportive des Douanes Dakar - Senegal), Desure Buie (Rio Grande Valley Vipers - USA), Che Bob (Pioneros de Los Mochis - Mexiko), Juraj Láštic (BC Vysočina - Česko), Antun Maričevič (KK Zabok - Chorvátsko)

Zostávajú: Simeon Jackuliak, Ján Zorvan, Matej Siládi, Marko Grenda 

 

BC Prievidza (6.)

Príchody: Marek Jašš (MBK Baník Handlová), Michal Kuzmiak (Iskra Svit), Tyler Creammer (Kodaň Basketball - Dánsko), Rimantas Daunys (Gargzdu SC Gargzdai - Litva), Christian Oshita (Ehingen Urspring - Nemecko)

Zostávajú: Maroš Helmecy (tréner), Marko Batina (asistent trénera), Filip Bakoš, Matej Kielar, Samuel Kincel, Adam Králik, Matej Majerčák, Maxim Matuška, Patrik Lukáč

 

MBK Baník Handlová (7.)

Príchody: Roman Skvašik (Raiffeisen Mattersburg Rocks - Rakúsko), Peter Vojtek (MŠK BK Žiar nad Hronom), Richard Rožánek (BKM Lučenec), Nikola Ščekič (BK Armex Děčín - Česko), Jordon Talley (BC Titebi - Gruzínsko), DeAndre Abram (FOG Naestved - Dánsko), Samuel Murcin, Patrik Ficel, Marco Ondrejka, Jakub Oboňa, Adrián Beláň, Marek Máčai (všetci ŠBK Handlová), Tomáš Mrviš, Michal Čekovský (obaja Spišskí Rytieri), Stefan Milivojevič (Academy of Art - USA)

Zostávajú: Danilo Rakočevič (tréner), Adam Krčmárik

 

BC Komárno (nováčik)

Príchody: Zlatko Jovanovič (tréner, Radobasket KSE - Maďarsko), Ladislav Stojanov (asistent trénera), Martin Danielič (Patrioti Levice), Michal Dolník (MBK Baník Handlová), Márton Domsitz (Agrofeed SZE Győr KC - Maďarsko), Matej Marchyn (MBK Rieker COM-Therm Komárno), Luka Gašič (KK Kolubara Lazarevac 2003 - Srbsko), Marek Foltín (BKM SPU Nitra), Jorden Duffy (Enid Outlaws - USA), Ladislav Major (MŠK Iskra Petržalka), Jalen Ross (KK Kakanj - Bosna a Hercegovina), Vuk Djordjevič (KK Kolubara Lazarevac 2003 - Srbsko), Jakub Kádaši (ESET Ontinent - Španielsko), Tyrell Johnson (Dinamo Tbilisi - Gruzínsko)

Zostávajú:

Foto: Lukáš Droppan