• 1.

    KMR Komárno
    0-0 0
  • 2.

    PDA Prievidza
    0-0 0
  • 3.

    LUC Lučenec
    0-0 0
  • 4.

    INT Inter
    0-0 0
  • 5.

    SVT Svit
    0-0 0
  • 6.

    HAN Handlová
    0-0 0
  • 7.

    LEV Patrioti
    0-0 0
  • 8.

    SNV Rytieri
    0-0 0

Sezóna 2021/2022 je už niekoľko dní minulosťou, jednotlivé kluby však už rozmýšľajú nad ďalším ročníkom. Na našom webe sa už stalo tradíciou, že na jednom mieste nájdete všetky oficiálne a potvrdené informácie o pohyboch v kádroch účastníkov Niké Slovenskej basketbalovej ligy.

Patrioti Levice (1.)

Príchody: Ben Kovac (Den Helder Suns - Holandsko), Draško Kneževič (KK Borac Banja Luka - Bosna a Hercegovina), Alex Krajčovič (ŠBK Junior Levice), Miha Lapornik (Krka Novo Mesto - Slovinsko), Jakub Merešš (BK KVIS Pardubice - Česko), H'enri Wade-Chatman (CSM Foscani 2007 - Rumunsko)

Zostávajú: Michal Madzin (hlavný tréner), Ladislav Lutovský (asistent trénera), Martin BachanBoris Bojanovský, Deshawn FreemanDaniel ChabanEduard KotásekTre'Darius McCallumSamuel Solčánsky, Patrik Pažický

 

BKM Lučenec (2.)

Príchody: Marko Boras (hlavný tréner, KK Slodes Belehrad - Srbsko), Tahj Eaddy (BC Prienai - Litva), Elyjah Goss (Boras Basket - Švédsko), Vasilije Kneževič (KK Ibar Rožaje - Čierna Hora), Gokul Natesan (UU-Korihait - Fínsko), Filip Rákai (Get Better Academy - Česko), Isaiah White (University of Southern California - USA)

Zostávajú: Lukáš Bolek, Šimon Ďuriš, Ondrej Kapustík, Juraj LášticMatej Siládi, Ján Zorvan 

 

BC Komárno (3.)

Príchody: Ivan Djordjevič (asistent trénera, KK Kumanovo 2009 - Severné Macedónsko), Devaughn Jenkins (Raiders Basket Järvenpää - Fínsko), Demarkus Stuckey (wiha Panthers Schwenningen - Nemecko), Ivan Pendič (KK Promo Donji Vakuf - Bosna a Hercegovina), Anes Podojak (HKK Zrinjski HT Mostar - Bosna a Hercegovina), Roman Skvašik (MBK Baník Handlová), Miloš Stajčič (Campbell University - USA), Samuel Volárik (Patrioti Levice)

Zostávajú: Zlatko Jovanovič (hlavný tréner), Martin DanieličMichal Dolník, Marek FoltínLuka Gašič 

 

Spišskí Rytieri (4.)

Príchody: Teo Hojč (hlavný tréner, Atomerőmű SE Paks - Maďarsko), Chudier Bile (Greensboro Swarm - USA), Michael Fusek (Inter Bratislava), Viktor Juríček (Patrioti Levice), Patrick McGlynn (Caribbean Storm Islands - Kolumbia), Tomáš Mrviš (MBK Baník Handlová), Isaiah Washington (KK Lovcen Četinje - Čierna Hora), Dmitro SokolovskijMichal JasečkoMatúš Makula

Zostávajú: Erich Korfanta (asistent trénera), Adam Antoni, Dalibor Hlivák, Ivan Židzik

 

Inter Bratislava (5.)

Príchody: Danilo Rakočevič (hlavný tréner, MBK Baník Handlová), Roman Ivan (asistent trénera, Inter Bratislava), Goran Bulatovič (KK Podgorica - Čierna Hora), Matúš Magdolen (BC Prievidza), J.P. Moorman (University of California Riverside - USA), Paulius Poška (BK Ogre - Lotyšsko), Jonas Zakas (CAB Madeira - Portugalsko), Tomas Zdanavičius (Jonavos CBet - Litva), Viliam Ďurečko, Richard Ondruš, Mark Weber (všetci Inter Bratislava)

Zostávajú: Róbert HudecDaniel Koller, Martin Koller

 

Iskra Svit (6.)

Príchody: Oleg Meleščenko (hlavný tréner, Inter Bratislava), Kayo Goncalves (University of South Alabama - USA), Hayden Koval (University of Cincinnati - USA), Tavon King (Cumberland University - USA), Miles Thomas (Shawnee State University - USA), Dominik Kester, Timotej Dutko, Jakub Matulík, Július Matušek, Martin Zimerman, Timotej Soják, Vratko Baláž, Samuel Čmil, Juraj Horák, Daniel Blaško, Marek Šimčák, Marko Miškovič, Matúš Kuzmík, Jakub Slivenský, Lucián Kašela, Marek Gradzilla (všetci BKM Iskra Svit)

Zostávajú: Saša Avramovič, Stanislav Baldovský, Dávid Harabin, Adam Monček, Šimon Turza

 

MBK Baník Handlová (7.)

Príchody: Tihomir Bujan (hlavný tréner, KK Zadar - Chorvátsko), Karol Kučera (asistent trénera, MŠK MBK Žiar nad Hronom), Danilo Aranitovič (KK Metalač Farmakom Valjevo - Srbsko), Deleon Brown (Grand Valley State University - USA), Keon Clergeot (Southeastern Louisiana University - USA), Ioannis Dimakopoulos (Easter Mavericks - Austrália), Jakub Kádaši (BC Komárno), Branislav Obert (MBK MŠK Žiar nad Hronom), Milorad Sedlarevič (Tradehouse Central Ballincollig - Írsko), Branislav Pipíška (BC Komárno)

Zostávajú: Branislav Mátych, Richard RožánekPeter Vojtek 

 

BC Prievidza (8.)

Príchody: Djukan Djukanovič (KK Kumanovo 2009 - Severné Macedónsko), Pavel Gajdoš (MBA Prievidza), Stevan Gligorijevič (KK Kumanovo 2009 - Severné Macedónsko), Dušan Hukič (KK Slodes SoccerBet Belehrad - Srbsko) Aleksandar Ilič (KK Promo Donji Vakuf - Bosna a Hercegovina), Adam Krčmárik (MBK Baník Handlová), Kellon Taylor (McNeese State University - USA)

Zostávajú: Krunoslav Krajnovič (hlavný tréner), Maroš Helmecy (asistent trénera) Marek Jašš, Samuel Kincel, Adam KrálikPatrik Lukáč

Foto: Lukáš Droppan