• 1.

    LEV Levice
    25-7 57
  • 2.

    PDA Prievidza
    20-12 52
  • 3.

    SVT Svit
    19-13 51
  • 4.

    KMR Komárno
    19-13 51
  • 5.

    HAN Handlová
    18-14 50
  • 6.

    SNV Rytieri
    16-16 48
  • 7.

    INT Inter
    13-19 45
  • 8.

    LUC Lučenec
    10-22 42
  • 9.

    NIT Nitra
    4-28 36

Leto, to je tradične čas hráčskych a trénerských zmien a vy ste si už mohli zvyknúť, že na jednom mieste nájdete všetky tieto informácie. Inak tomu nebude ani teraz, prehľadne sme pre vás pripravili oficiálne a potvrdené informácie o pohyboch v kádroch účastníkov Niké Slovenskej basketbalovej ligy.

Pozn.: Prehľad súpisiek vychádza z oficiálne publikovaných článkov/príspevkov jednotlivých klubov Niké SBL na svojich informačných kanáloch (web, Facebook, Instagram). 

Patrioti Levice (1.)

Príchody: Karl Gamble (Norrköping Dolphins - Švédsko), Stephon Jelks (SYNTAINICS MBC Weissenfels - Nemecko), Felix Terins (Norrköping Dolphins - Švédsko)

Zostávajú: Michal Madzin (hlavný tréner), Ladislav Lutovský (asistent trénera), David Abrhám, Boris BojanovskýDaniel Chaban, Alex Krajčovič, Lukáš Kulčár, Patrik Pažický, Samuel Solčánsky

 

Spišskí Rytieri (2.)

Príchody: Ján Balogáč (BK Slovenský Orol Levoča), Juraj Páleník (BC Komárno)

Zostávajú: Teo Hojč (hlavný tréner), Erich Korfanta (asistent trénera), Adam AntoniViktor Juríček

 

BC Prievidza (3.)

Príchody: Michal Suriak (asistent trénera, Slávia ŠKP Banská Bystrica), Hunter Dean (Louisiana State University - USA), Dalibor Hlivák (Spišskí Rytieri), Keith Jordan (Titanes del Licey - Dominikánska republika), Tomáš Mrviš (Spišskí Rytieri), Daishon Smith (Inter Bratislava)

Zostávajú: Saša Jankovič (hlavný tréner), Lukáš Bolek, Patrik Hričo, C.J. JacksonMarek Jašš, Samuel Kincel, Patrik Lukáč, Radoslav Teličák

 

BC Komárno (4.)

Príchody: Tim Adetukasi (Concordia University Irvine - USA), Hunter Goodrick (California Baptist University - USA), Adam Gyuricsek (Honvéd Budapešť - Maďarsko), Armon Harried (Binghamton University - USA), Samuel Horváth (BK MŠK - Patrioti Žiar nad Hronom), Martin Koller (Inter Bratislava), Brandon Rush (Youngstown State University - USA)

Zostávajú: Ivan Djordjevič (hlavný tréner), Michal Dolník 

 

Iskra Svit (5.)

Príchody: Oleg Meleščenko (hlavný tréner), Jordan Kellier (West Chester University - USA), Core’von Lott (Äänekosken Huima - Fínsko)

Zostávajú: Nikola Maslarevič (asistent trénera), Dávid Harabin, Dominik Kester, Róbert Rožánek, Šimon Turza 

 

MBK Baník Handlová (6.)

Príchody: Petar Dragovič (KK ABS Primorje 1945 Herceg Novi - Čierna Hora), William Ellis (Chabab Rif Al Hoceima - Maroko), Milan Geleta (BC Prievidza "B"), Marko Gutalj (OKK Novi Pazar - Srbsko), Vladimir Ključik (KK Bačka Topola - Srbsko), Tavis Smith (BC GAU Tbilisi - Gruzínsko)

Zostávajú: Nenad Miloševič (hlavný tréner), Jakub Kádaši, Juraj Láštic, Jakub Petráš, Branislav Pipíška

 

Inter Bratislava (7.)

Príchody: Aramis Naglič (hlavný tréner, BC Viedeň - Rakúsko), Milan Acquaah (BC Apollon Limassol - Cyprus), R. J. Gunn (Corsarios Cartagena - Kolumbia), Kris Monroe (UNGER STEEL Gunners Oberwart - Rakúsko), Brandon Norfleet (Dinamo Bukurešť - Rumunsko), Bryant Thomas (BC Spartak Pleven - Bulharsko), Samuel Volárik (BC Komárno)

Zostávajú: Danilo Rakočevič (asistent trénera), Viliam Ďurečko, Róbert Hudec, Martin Minarovjech, Richard Ondruš, Milan Szabó

 

BKM Lučenec (8.)

Príchody: Pieti Poikola (hlavný tréner, Lahti Basketball - Fínsko), Sedrick Altman (California State University San Bernardino - USA), Mason Harrell (Guuk Gipuzkoa Basket San Sebastian - Španielsko), Alfred Hollins (SIGMA Depiro - Malta), Jalen Johnson (Grambling State University - USA), Michal Vranovič (Get Better Academy - Česko)

Zostávajú: Filip Rákai, Matej Siládi 

 

Slávia SPU Nitra (9.)

Príchody: 

Zostávajú: 

 

Nitra Blue Wings (nováčik)

Príchody: 

Zostávajú: Krunoslav Krajnovič (hlavný tréner)

Foto: Lukáš Droppan