• 1.

  KMR Komárno
  0-0 0
 • 2.

  PDA Prievidza
  0-0 0
 • 3.

  LUC Lučenec
  0-0 0
 • 4.

  INT Inter
  0-0 0
 • 5.

  SVT Svit
  0-0 0
 • 6.

  HAN Handlová
  0-0 0
 • 7.

  LEV Patrioti
  0-0 0
 • 8.

  SNV Rytieri
  0-0 0

Tento víkend máme na programe Budiš Slovenský pohár, ktorý odštartovali piatkové štvrťfinálové zápasy. Tie sa tento rok odohrali až v štyroch rôznych mestách.

BK Inter Incheba Bratislava - VŠEMvs Karlovka Bratislava 97:64 (28:19,27:24,19:12,23:9)

Sedmák a Starosta 19, Bílik 13, Ward 12 - Kožár a Hlivák 10, Abrhám 9, Kucsa 8

Štvrťfinále Budiš Slovenského pohára bolo v Bratislave v znamení mestského derby, medzi domácim Interom a Karlovkou. Jednoznačným favoritom tohto zápasu boli domáci basketbalisti Ineru, ktorí svoju úlohu aj potvrdili a nováčika z Karlovky zdolali 33-bodovým rozdielom. „Chceli sme byť Interu vyrovnaným súperom, ale začali sme veľmi zle – 0:8. Inter nás predčil v rýchlosti, a hlavne v agresivite. Neskôr v druhej štvrtine sme zápas, dá sa povedať, že vyrovnali, ale prejavila sa kvalita súpera, ktorý hral počas celého zápasu tvrdo v obrane. Na záver som už dal šancu všetkým hráčom. Určite to bolo zaslúžené víťazstvo Interu, aj keď sme ich chceli viacej potrápiť,“ hodnotí zápas tréner Karlovky, Milan Černický.

Postupujúci: BK Inter Incheba Bratislava

BC Prievidza - ŠKP Banská Bystrica 78:80 (22:18,20:26,20:18,16:18)

Klarič a Miljkovič 17, Baťka, Zadnik, Batina a Klarič 8, Evans 7 - Žiak 20, Munks 19, Thompson 14

Prvé prekvapenie Slovenského pohára sa zrodilo v Prievidzi, kde domáci basketbalisti hostili tím Banskej Bystrice. Aj v tomto zápase bolo favoritom, domáce družstvo, ktoré však do semifinále nepostúpilo. V prievidzskej Niké aréne sme mohli vidieť vyrovnaný zápas, počas ktorého si ani jedno z družstiev nevybudovalo výraznejší bodový náskok. Mierne navrch však, takmer počas celého stretnutia, mali práve hostia z Banskej Bystrice. Tým patrila aj posledná desaťminútovka, v ktorej si vypracovali až dvojciferné vedenie. To sa domácim hráčom síce podarilo vynulovať, ale bol to práve Milan Žiak v drese „policajtov“, ktorý za stavu 76:76 dostal svoje družstvo do, už rozhodujúceho, vedenia. „Hostia sa ukázali ako ťažký súper. Vydali viac energie ako my. Naša obrana dostáva v priemere 60 bodov, dnes sme dostali až 80. Bol to veľký problém. Chýbala nám väčšia energia, mali sme byť viac agresívni v obrane. Bystrica dokázala poraziť Inter, vymenila trénera a viac si verí, asi sme ich trochu podcenili,“ hovorí k zápasu hráč BC Prievidza, Dražen Klarić.

Postupujúci: ŠKP Banská Bystrica

BK Iskra Svit - MBK Handlová 99:82 (28:19,22:20,17:19,32:24)

Smajlagič 22, Crowder a Jackson 18, Black 17 - Šoška 15, Dordevič 14, Drezga 12

Vo Svite, podobne ako na Interi, išlo o jednoznačný priebeh zápasu. Domáci basketbalisti si už v prvej štvrtine vypracovali rozhodujúci náskok, ktorý si dokázali ustrážiť počas zvyšku stretnutia. Druhá a tretia desaťminútovka už síce bola vyrovnanejšia, no tá posledná opäť patrila „podtatrancom“, ktorí svoj desaťbodový náskok zvýšili až na konečných 17 bodov. „Na tento zápas sme sa pripravovali ako na každý iný. Chceli sme Handlovej ukázať, v akom silnom zložení momentálne sme. Možno na nich narazíme v play-off. Som rád, že nám to vyšlo. Noví chalani sa ešte musia zohrať s mužstvom. Hlavne nový rozohrávač Justin Black, ktorý ukázal svoje kvality. V Komárne sa môže stať všeličo. Po mesačnej pauze kvôli výronu, som s chlapcami pred zápasom absolvoval iba jeden tréning,“ hovorí hráč Svitu, Martin Míčka.

Postupujúci: BK Iskra Svit

MBK Rieker COM-therm Komárno - EUCOS Levickí Patrioti  111:92 (18:25,37:27,27:26,29:14)

Bannister 42, Jankovič 21, Alawoya 15 - Story 23, Galata 20, Igrutinovič 17

Komárno splnilo úlohu domáceho favorita a postúpilo do semifinále Budiš Slovenského pohára, ktoré sa, spoločne s finále, bude konať práve na juhu Slovenska. Levičania však domácim basketbalistom víťazstvo nedarovali jednoducho a konečný výsledok vôbec neodpovedá priebehu celého stretnutia. Žlto-zeleným sa podarilo „lodiarov“ slušne potrápiť, dokonca to miestami vyzeralo, že do semifinále postúpia práve oni. Už v prvej štvrtine si Levice vypracovali osembodový náskok, ktorý však v druhej desaťminútovke zverenci Miljana Čurovića zmazali a po prvom polčase vyhrávali o tri body. Začiatok tretej štvrtiny opäť patril Patriotom, no osemčlenný káder Ladislava Lutovského už v závere nestačil so silami a domácemu celu podľahol až o 19 bodov. „Bol to ťažký zápas, súper nás prekvapil spôsobom obrany a niektorými hernými nácvikmi. Máme troch hráčov, ktorí majú chrípku, a ktorí dnes vybojovali toto víťazstvo. Ukázali sme, že toto družstvo má charakter. Dvakrát sme boli v mínuse 10 – 15 bodov, ale otočili sme to. Bol to presný pohárový zápas. Musím pogratulovať družstvu Levíc, ktoré podalo výborný výkon,“ povedal Miljan Čurović, tréner Komárna.

Postupujúci: MBK Rieker COM-therm Komárno

V sobotu, 7. februára, nás v Komárne čakajú semifinálové zápasy. Prvý, už o 15:00, medzi Interom Bratislava a Svitom. V druhom semifinále, ktoré sa začína o 18:00, sa domáci basketbalisti Komárna postavia hráčom Banskej Bystrice. 

 

FOTO: VLADIMÍR DORŇÁK