• 1.

  SNV Rytieri
  20-8 48
 • 2.

  SVT Svit
  18-10 46
 • 3.

  LEV Patrioti
  17-11 45
 • 4.

  KMR Komárno
  15-13 43
 • 5.

  LUC Lučenec
  15-13 43
 • 6.

  INT Inter
  13-15 41
 • 7.

  PDA Prievidza
  9-19 37
 • 8.

  HAN Handlová
  5-23 33

Budiš Slovenský pohár pozná svojho víťaza. Je ním BK Inter Incheba Bratislava.

Víkendový basketbalový maratón mal svoje vyvrcholenie v nedeľu, 8. februára. Do finále, ktoré sa konalo v Komárne, postúpili basketbalisti domáceho klubu a Inter Bratislava. Bratislavčania sa do nedeľného finálového zápasu prebojovali pomerne jednoducho, keď jednoznačne porazili najprv Karlovku, a následne Svit. Komárňania sa však trošku potrápili, najprv s Levicami a v semifinále s Banskou Bystricou.

V komárňanskej športovej hale sme boli svedkami kvalitného finálového zápasu. Od úvodného rozskoku bol priebeh stretnutia vyrovnaný a počas prvej štvrtiny sa obe družstvá striedali v dvoj až trojbodovom vedení. V druhej desaťminútovke sa už do vedenia dostali basketbalisti Interu, ktorí si troma úspešnými trojkovými pokusmi v rade vypracovali osembodový náskok. „Lodiarom“ sa však ešte v záverečných minútach prvého polčasu podarilo vedenie žlto-zelených znížiť, a družstvá do šatní odchádzali za stavu 49:46 pre Inter.

Po výmene strán už na ihrisku začali dominovať Bratislavčania. Tí si v priebehu desiatich minút vypracovali až 21-bodový náskok a tretiu štvrtinu vyhrali v pomere 30:12. Avšak domáci basketbalisti ešte v poslednej časti hry zabojovali a koncovku zápasu zdramatizovali. 20 bodový náskok Interu znížili na osem bodov. Úplný obrat stretnutia sa však domácim nepodaril a z víťazstva v Budiš Slovenskom pohári sa nakoniec predsa len tešili zverenci Olega Meleščenka, ktorí zvíťazili o 7 bodov.

BK Inter Incheba Bratislava – MBK Rieker COM-therm Komárno 87:80 (23:21,26:25,30:12,8:22)

Inter: Rančík 29, Sedmák 16, Bílik a Graham 10, Milošević 8 (Babić 12, Ward 2)

Komárno: Halada 22, Bilić a Janković 18, Kratochvíl 5, Bannister 4 (Alawoya 9, Jurčina 6)

TH: 10/18 – 13/18, Trojky: 11 – 9, Fauly: 22 – 21

Rozhodovali: Tomašovič – Brziak – Gabara

Povedali po zápase:

Oleg Meleščenko (tréner Interu): „Bol to pekný zápasy, hodný finále. V tretej štvrtine to už bolo prakticky za nami, ale ten záver vyzeral ešte dramaticky. Vedeli sme, že máme na viac. Najviac má trápia takéto výkyvy, ktoré mávame v zápasoch. Dobrému tímu sa nemôže stať, že vedie o 22 a ešte to zdramatizuje na šesť bodov. O to presne mi ide, preto stále musíme makať. Gratulujem však mojim chlapcom k víťazstvu a Komárnu k dobrému zápasu. Pred play-off máme ešte veľa práce.“

Miljan Čurović (tréner Komárna): „Bol to ťažký zápas, ako každý finálový. My sme bojovali. Nechcem zas plakať, ale mali sme veľmi zdecimované družstvo, a aj napriek tomu sme dnes boli pre Inter kvalitným súperom. Ten zaslúžene zápas vyhral. My sme odohrali dobrý prvý polčas, držali sme sa na egalovom stave. Myslel som si, že v tretej štvrtine by sme to mohli zlomiť, ale bolo to naopak. Družstvo Interu si vypracovalo ten rozhodujúci náskok. My sme, aj napriek zranenému Bannisterovi, ukázali, že máme silu. Tešíme sa na ďalšie zápasy.“

 

FOTO: KAROL SCHOLTZ