• 1.

  INT Inter
  28-4 60
 • 2.

  LEV Levice
  22-10 54
 • 3.

  PDA Prievidza
  19-13 51
 • 4.

  SVT Svit
  19-13 51
 • 5.

  ZIL Žilina
  15-17 47
 • 6.

  KOM Komárno
  13-19 45
 • 7.

  HAN Handlová
  13-19 45
 • 8.

  SNV Spišská N.V.
  9-23 41
 • 9.

  LUC Lučenec
  6-26 38

Od majstrovského titulu síce ubehlo len niekoľko dní, no vedenie levického klubu neponechalo nič na náhodu a už teraz sa pustilo do tvorby tímu na nadchádzajúci ročník. Hneď na úvod sa im podarilo udržať pokope slovenské jadro, keďže aj v ďalšej sezóne bude obliekať žlto-zelený dres Milan Žiak.

Reprezentačný rozohrávač si spolu s rodinou obľúbil Levice, čoho dôkazom je fakt, že súčasťou Patriotov bude už tretím rokom. Žiak prišiel v majstrovskej sezóne do tímu v závere prípravy, bol ochotný akceptovať aj pozíciu náhradníka, ktorá ho napokon doviedla k prvému titulu v jeho basketbalovej kariére. „Vedenie v Leviciach malo pomaly uzavretý tím, ale napriek tomu ma zobrali. Chcem sa im veľmi poďakovať. Preto som musel akceptovať menšiu minutáž a väčšinou som začínal z lavičky. Tím bol skvele vyskladaný a každý si našiel svoju rolu v tíme. Pravdupovediac, ja mám rád, keď mám na seba tlak a keď sa tím a tréner na mňa spolieha, ale tento rok to fungovalo takto a nebol dôvod to meniť,“ vrátil sa „Miňo“ k svojmu návratu do Levíc.

Aj napriek odlišnej pozícii, v porovnaní s prvým pôsobením v metropole Tekova, patril Žiak k dôležitým hráčom v kádri trénera Tea Hojča. Celkovo nastúpil do 59 zápasov (v rámci ligy, Slovenského pohára a Alpsko-jadranského pohára), priemerne mal v stretnutiach na svojom konte 11,1 bodu, 1,9 doskoku, 1,8 asistencie a 1,0 zisku. Okrem zlata v Eurovia SBL získal s družstvom aj striebro v Alpsko-jadranskom pohári. „V Leviciach som našiel hernú pohodu a pokoj aj v súkromnom živote, keď som sem pred dvoma rokmi prišiel. S dievčatami sme tu našli druhý domov a cítime sa tu dobre. Som veľmi rád, že sme priniesli do Levíc titul a ja som bol toho súčasťou. Táto sezóna mi dala možnosť skúsiť, aké je to dosiahnuť tímový úspech, nielen individuálny. Mám novú skúsenosť a určite to chcem ešte zopakovať,“ dodal Žiak po rozhodujúcom finálovom zápase.

Spolu s ním budú súčasťou Levíc v ďalšej sezóne aj Martin Bachan, Boris Bojanovský a Šimon Krajčovič. Slovenská trojica podpísala ešte pred sezónou 2017/2018 dlhodobejšie kontrakty. „Sme veľmi radi, že Milan Žiak zostáva aj naďalej Patriotom. V predchádzajúcej sezóne dokázal, že môže byť veľmi prospešný pre tím nielen v útoku, ale aj v obrane. Basketbalovo dozrel a posunul tímový úspech pred individuálne ocenenia. Milan je stopercentný profesionál a príkladom pre všetkých mladých hráčov. Podarilo sa nám udržať štvoricu slovenských hráčov z minulej sezóny, čo je dobrý základ pre ďalšiu tvorbu kádra Patriotov do nového ročníka SBL,“ povedal generálny manažér klubu Ladislav Garaj.

Zdroj: basketballevice.sk, Foto: Lukáš Droppan