• 1.

  PDA Prievidza
  0-0 0
 • 2.

  SNV Spišská N.V.
  0-0 0
 • 3.

  INT Inter
  0-0 0
 • 4.

  LEV Levice
  0-0 0
 • 5.

  ZIL Žilina
  0-0 0
 • 6.

  LUC Lučenec
  0-0 0
 • 7.

  SVT Svit
  0-0 0
 • 8.

  HAN Handlová
  0-0 0
 • 9.

  KOM Komárno
  0-0 0

Aj v novom ročníku Slovenskej basketbalovej ligy (SBL) sa budú odmeňovať najlepší jednotlivci na pravidelnej báze, vedenie súťaže sa dohodlo na pokračovaní spolupráce so spoločnosťou PEAK.

Predchádzajúca sezóna bola premiérovou, v ktorej sa spoločnosť PEAK zapojila do oceňovania najlepších hráčov za každý mesiac, respektíve základnú časť a play off. Pravidelné vyhlasovanie prinášalo pozitívne reakcie, či už v očiach basketbalovej verejnosti, ale aj u samotných hráčov. „Basketbal je pre spoločnosť PEAK dôležitým segmentom. My sa snažíme spolu s filozofiou centrály spoločnosti PEAK podporovať takouto formou slovenský basketbal.  Okrem tejto aktivity podporujeme i hráčov SBL poskytnutím športovej obuvi. Vytvorili sme tzv. 'PEAK Family' a pracujeme s našimi hráčmi. Produkty PEAK sú v širokom sortimente, od funkčného prádla cez dresy až po voľnočasové oblečenie a lopty. Našou snahou je predostierať tieto ponuky našim klubom a poskytovať istý druh uniformity a vizibility pre klub. Spoločnosť PEAK neustále zvyšuje počet basketbalových federácií a olympijských tímov z celého sveta, zabezpečujeme im kompletnú výstroj. Pred rokom podpísali osemročnú zmluvu s Nemeckom. Takisto dlhodobo spolupracujú v segmente obuvi s hráčmi NBA,“ uviedol Roman Adamčík z agentúry Road Production, ktorá je marketingovým partnerom firmy Danvis. Tá je certifikovaným oficiálnym distribútorom PEAK pre Slovensko.

Pre pripomenutie, najužitočnejším hráčom základnej časti (MVP) sa stal Saša Avramovič z Iskry Svit. Ten tak môže zabojovať o obhajobu tohto ocenenia. Za výkony v play off sa MVP stal Milivoje Mijovič z BK Levickí Patrioti. „V predchádzajúcej sezóne sa nám osvedčila spolupráca so značkou PEAK, keď sme oceňovali najlepších hráčov ligy za odohraný mesiac, ale aj v nadstavbovej časti. Toto ocenenie si našlo pozitívnu odozvu u hráčov a klubov a preto som rád, že môžeme aj v tejto sezóne pokračovať v spolupráci a zachovať honor Hráča mesiaca, MVP základnej časti, ako aj MVP play off,“ nadviazal riaditeľ SBL Peter Mičuda.

Už úvodné kolá naznačili, že súboj o premiérového „Peak hráč mesiaca“ v sezóne 2018/2019 bude zaujímavý. „V podstate je nám jedno, kto získa ocenenie, nakoľko vždy to je hráč, ktorý si to na základe predvedených výkonov zaslúži. Želáme SBL plné tribúny, kvalitné a férové súboje pod košmi,“ dodal na záver Adamčík.

Foto: archív