• 1.

  PDA Prievidza
  0-0 0
 • 2.

  LUC Lučenec
  0-0 0
 • 3.

  INT Inter
  0-0 0
 • 4.

  SVT Svit
  0-0 0
 • 5.

  HAN Handlová
  0-0 0
 • 6.

  LEV Levice
  0-0 0
 • 7.

  SNV Spišská N.V.
  0-0 0

Slová o návrate Komárna späť na mapu SBL, neboli len prázdnymi frázami do vetra. BC Komárno už oznámilo kompletnú zostavu, ktorá má jasnú ambíciu - bojovať o špičku v prvej lige. Na post hlavného trénera si oficiálne prvýkrát v kariére zasadne zároveň manažér družstva Boban Tomič.

Letmý pohľad na menoslov hráčov značí jedno, skúsenosti má komárňanský tím na rozdávanie. Mnoho hráčov má vo svojej zbierke dokonca cenné kovy z SBL, drvivá väčšina z nich hrala už dlhšiu dobu v najvyššej súťaži. Zo „starej gardy“ si opäť oblečie dres Komárna Matej Marchyn, Ladislav Stojanov, Igor Kürthy a Filip Halmeš. Na juh Slovenska sa vracia dvojica Matúš Jurčina a Levente Slezák.

Novými tvárami sú Andrej Košík a viacerí ex-hráči Karlovky - Viktor Dědeček, Daniel Stránsky, Michal Valach a Adam Dobrotka. Manažérom a trénerom bude v jednej osobe Slovinec Boban Tomič. Ten sa rozhodol ukončiť hráčsku kariéru a naštartovať opäť basketbal v tradičnom meste.

„Skončil som s hráčskou kariérou. Trikrát mi operovali rameno a necítil som sa už bezpečne na palubovke. Chceme sa viac venovať mladším hráčom. Určite to nebude z jedného dňa na druhý, ale máme plán a chceme ísť novým smerom. V klube máme vysoké ambície, tak sa chceme aj prezentovať. Cieľom je hrať dobrý basketbal a posunúť sa do SBL. Naše ciele chceme dosiahnuť v prvom rade so slovenskými hráčmi, vedľa toho máme plány aj s mládežou,“ prezradil nám prednedávnom Tomič.

Druhá najvyššia súťaž (prvá liga) bude mať v novom ročníku 11 družstiev, súperom Komárna v prvom kole bude 11. októbra Považská Bystrica.

Foto: Karol Scholtz