• 1.

  SNV Spišská N.V.
  15-9 39
 • 2.

  LEV Levice
  13-8 34
 • 3.

  LUC Lučenec
  12-9 33
 • 4.

  SVT Svit
  11-10 32
 • 5.

  INT Inter
  10-11 31
 • 6.

  PDA Prievidza
  8-12 28
 • 7.

  HAN Handlová
  6-16 28

Vedenie Lučenca dokázalo rýchlo zareagovať na aktuálnu situáciu, do tímu priviedlo 25-ročného Kanaďana so slovenským pasom - Patricka Šimona.

Voľné miesto po Hollowayovi na pozícii 4 nezostalo dlho prázdne. Dres BKM si oblečie hráč so zaujímavým životopisom. Šimon už prednedávnom reprezentoval Kanadu, no dva roky je aj držiteľom slovenského pasu, čo z neho robí atraktívnu komoditu na trhu.

S basketbalom začínal na americkej univerzite Simon Fraser, po roku sa však presunul na kanadskú školu British Columbia. Počas štyroch rokov na univerzite sa postupne vypracoval na člena základnej zostavy a svojimi výkonmi si dokonca vypýtal v roku 2019 aj miesto v reprezentácii Kanady. Šimon si s ňou zahral na kvalitne obsadenom turnaji na Taiwane, kde herne nesklamal.

Cesta medzi profesionálmi sa mu otvorila pred sezónou 2019/2020, kedy sa dohodol na kontrakte s rakúskym Fürstenfeld Panthers. Skvelo rozbehnutý ročník však pribrzdilo zranenie. Šimon odohral za „panterov“ 10 stretnutí, v priemere si v nich zapisoval 19,2 bodu, 7,6 doskoku, 1,3 asistencie a 1,1 zisku. Do Lučenca prišiel ukázať svoje kvality, prvýkrát v kariére si zahrá najvyššiu súťaž.

„Teším sa na svoj návrat na Slovensko. Moja rodina je z Košíc, ale som jediný člen rodiny, ktorý sa narodil v Kanade. Môj otec bol profesionálnym kulturistom na Slovensku, celkovo je celá moja rodina atleticky nadaná. O Lučenci viem, že je malé mesto, ale miluje basketbal. Počul som, že tamojší fanúšikovia sú skvelí, preto dúfam, že situácia nám dovolí, aby sme pre nimi hrali. Som veľmi súťaživý, preto som sem prišiel tvrdo pracovať a pomôcť tímu k úspechu. Moje očakávania sú veľmi vysoké, po nedokončenej sezóne v Rakúsku, som zdravší a ešte silnejší. Teším sa na zápasy,“ uviedla nová posila Lučenca.

Šimon by už mal byť k dispozícii trénerovi Petrovi Jankovičovi na stretnutie s Levicami.

Highlighty novej posily Lučenca:

Foto: varsityletters.ca