• 1.

  LEV Levice
  22-14 58
 • 2.

  SNV Spišská N.V.
  22-14 58
 • 3.

  SVT Svit
  20-16 56
 • 4.

  INT Inter
  19-17 55
 • 5.

  LUC Lučenec
  18-18 54
 • 6.

  PDA Prievidza
  14-22 50
 • 7.

  HAN Handlová
  11-25 47

Vedenia Lučenca pokračuje v skladaní družstva na nový ročník Niké SBL. Na rozohrávku angažovali 24-ročného Američana Desure Buieho.

Pre zámorského basketbalistu to bude ostrý štart do profesionálnej kariéry, keďže za sebou má len krátke zastávky v predchádzajúcom ročníku. Univerzitným systémom si prešiel na Hofstre, kde sa vypracoval na jedného z lídrov tímu. V záverečnom ročníku mal priemer 18,2 bodu, 3,7 doskoku, 5,9 asistencie a 2 ziskov na zápas. Viackrát sa dostal vďaka svojim výkonom do najlepších tímov konferencie a v poslednom ročníku vyhral s klubom konferenciu, zároveň sa stal MVP záverečného turnaja.

Nasledovali prvé kroky do Európy, tie však boli poznačené koronavírusom. V holandskom Leidene odohral dva zápasy s priemerom 16,5 bodu, 5 doskokov a 7 asistencií. Predchádzajúci ročník zakončil v zámorskej NBA G-League, kde obliekal dres Rio Grande Valley Vipers.

"Sme veľmi radi, že sa k nášmu tímu pripojí Desure. Je to veľký talent, so schopnosťou kedykoľvek vytvoriť strelu pre seba alebo pre svojich spoluhráčov. Je osvedčeným lídrom, v rámci nášho systému vidíme Desureho ako vytvára vysoké ofenzívne tempo svojou rýchlosťou a je spôsobilý hrať bez lopty vedľa našich ostatných rozohrávačov, vďaka jeho výnimočnej streleckej schopnosti. Vďaka kombinácii talentu, zručnosti, tvrdosti a konkurencieschopnosti cítime, že Desure je veľkým dielom do skladačky nášho tímu, ktorý bude súťažiť na najvyššej úrovni,“ povedal na jeho adresu tréner Lučenca Daniel Sokolovsky.

Highlighty novej posily Lučenca:

Foto: newsday.com