• 1.

  LEV Levice
  22-14 58
 • 2.

  SNV Spišská N.V.
  22-14 58
 • 3.

  SVT Svit
  20-16 56
 • 4.

  INT Inter
  19-17 55
 • 5.

  LUC Lučenec
  18-18 54
 • 6.

  PDA Prievidza
  14-22 50
 • 7.

  HAN Handlová
  11-25 47

Vedeniu Levíc sa podarilo udržať ďalšieho dôležitého hráča z predchádzajúceho ročníka, v ktorom získalo družstvo striebornú medailu. Na novej zmluve sa dohodli s 27-ročným reprezentačným pivotom Viktorom Juríčkom.

Juríček prišiel do Levíc pred sezónou 2019/2020 zo Spišskej Novej Vsi. Počas svojho dvojročného pôsobenia v žlto-zelenom drese sa zaradil medzi platných hráčov v rotácii trénera Michala Madzina. Cenné skúsenosti naberal aj v reprezentácii, respektíve v Alpsko-jadranskom pohári. V predošlej sezóne naskočil celkovo do 44 duelov, priemerne v nich zaznamenal 11,5 bodu a 4,5 doskoku. Vo svojej profesionálnej kariére sa dočkal aj prvého úspechu, keď sa stal vicemajstrom Slovenska.

„Som rád, že som s Levicami dohodol. Myslím si, že máme veľkú motiváciu do budúcej sezóny. Jednoznačný cieľom pre mňa je titul. Je veľká motivácia po predchádzajúcej, nie príliš individuálne vydarenej sezóne vrátiť sa a napraviť si chuť, pohodu a pomôcť tomuto družstvu vo väčšej miere. Teším sa na novú sezónu a na fanúšikov. Verím, že sa spolu budeme stretávať v športovej hale a dotiahneme to do víťazného konca,“ uviedol Juríček.

Funkcionári Patriotov už dlhšiu dobu deklarujú, že by si radi udržali gro tímu zo sezóny 2020/2021. Spolu s trénerom Michalom Madzinom a Viktorom Juríčkom, pokračuje zatiaľ aj pätica hráčov - David Abrhám, Martin Bachan, Daniel Chaban, Patrik Pažický a Samuel Volárik. „Ako sme už avizovali, prioritou bolo, aby sme udržali slovenskú os družstva z minulej sezóny. Sme preto veľmi radi, že Viktor bude pokračovať aj v ďalšom ročníku v Leviciach. Samozrejme, my aj on si uvedomujeme, že posledná sezóna možno nebola z jeho strany ideálna. Viktor však ukázal, že basketbal hrať vie a keď sa dostane do hernej pohody a herný systém bude nastavený tak, aby si tam našiel svoje miesto, tak si myslíme, že nám môže veľmi veľa dať. Veríme, že bude patriť k pilierom a lídrom tímu, aby sme mohli bojovať o najvyššie priečky,“ prezradil generálny manažér Ladislav Garaj.

Zdroj: patriotilevice.sk

Foto: Lukáš Droppan