• 1.

  LEV Levice
  22-14 58
 • 2.

  SNV Spišská N.V.
  22-14 58
 • 3.

  SVT Svit
  20-16 56
 • 4.

  INT Inter
  19-17 55
 • 5.

  LUC Lučenec
  18-18 54
 • 6.

  PDA Prievidza
  14-22 50
 • 7.

  HAN Handlová
  11-25 47

Nielen známe, ale aj nové tváre budú pôsobiť v drese Levíc. Prvou letnou posilou Patriotov je 28-ročný americký rozohrávač DaVonté Lacy.

Skúsený zámorský basketbalista má za sebou zaujímavé zastávky. Už na univerzite Washington State sa prepracoval do konferenčného All Star tímu. Profesionálnu kariéru odštartoval v neďalekom Rakúsku, s Güssingom si zahral Európsky pohár FIBA. Nasledovalo trojročné pôsobenie v druhej najvyššej nemeckej súťaži, kde obliekal dres Urspringu, Karlsruhe a Heidelbergu. Popritom skúšal šťastie aj v NBA Summer League, zahral si za Indianu Pacers.

V predchádzajúcom ročníku si zahral v holandskom Donare Groningen. Pod taktovkou bývalého reprezentačného trénera Slovenska Ivana Rudeža si opäť vyskúšal aj Európsky pohár FIBA. Lacy odohral 26 stretnutí, priemerne v nich mal na svojom konte 11,3 bodu, 2,5 doskoku, 2,3 asistencie a 1,1 zisku. „Teším sa na pôsobenie v Leviciach. Po dobrých rozhovoroch s trénerom a mojim agentom veríme, že by z toho mohla byť úspešná individuálna a tímová sezóna. Cieľom je samozrejme byť na konci majstrom. Celkovo sa teším na novú basketbalovú kapitolu,“ uviedol Lacy.

Tréner Michal Madzin mohol doteraz počítať hlavne so slovenskou osou družstva. Z predchádzajúceho ročníka pokračuje David Abrhám, Martin Bachan, Daniel Chaban, Patrik Pažický, Samuel Volárik a Viktor Juríček. „Prioritou pre nás bolo udržať na pozícii dva, s čiastočným využitím na pozícii rozohrávača Wadea-Chataman. Keď nám však Henri oznámil, že dostal lukratívnejšiu ponuku a chce sa posunúť ďalej, tak sme začali hľadať vhodný typ hráča. Davonte Lacy je úplne odlišný typ rozohrávača, je veľký a silný, čím by sme sa mohli dostať na obvode do výškovej výhody. Je to skôr taký 'Mike English' a keď u nás dokáže svojimi výkonmi zanechať takú stopu, ako Mike, tak budeme len všetci radi. Davonte patril tri roky medzi najlepších strelcov druhej nemeckej ligy, v Karlsruhe ho viedol Ivan Rudež, ktorý si ho potom zobral aj do Holandska, čo bola pre nás istá záruka kvality tohto hráča. S Ivanom sme o ňom hovorili, dostali sme veľa informácií a odporúčania, a tak sme spravili všetko pre to, aby sme sa dohodli,“ povedal na jeho adresu generálny manažér Ladislav Garaj.

Highlighty novej posily Levíc:

Zdroj: patriotilevice.sk

Foto: Fiba.basketball