• 1.

  LEV Levice
  25-7 57
 • 2.

  PDA Prievidza
  20-12 52
 • 3.

  SVT Svit
  19-13 51
 • 4.

  KMR Komárno
  19-13 51
 • 5.

  HAN Handlová
  18-14 50
 • 6.

  SNV Rytieri
  16-16 48
 • 7.

  INT Inter
  13-19 45
 • 8.

  LUC Lučenec
  10-22 42
 • 9.

  NIT Nitra
  4-28 36

Výborný strelec. Tak sa uviedol Róbert Hudec už vo svojej nováčikovskej sezóne 2022/23, keď dosiahol v Niké SBL priemer 6,5 bodu na zápas. V uplynulom ročníku ho navýšil len mierne, na 6,7 bodu. V rozlete ho pribrzdilo zranenie ramena. Ak však vydrží zdravý a bude sa sústrediť na basketbal, má potenciál už čoskoro patriť medzi najlepších domácich basketbalistov v našej najvyššej súťaži a možno sa odrazí aj do niektorej z kvalitnejších zahraničných súťaží. O to vzrušujúcejšie bude sledovať, ako bude Robo napredovať v sezóne 2024/25, ktorú odohrá za Inter.

Aj Róbert Hudec patri medzi odchovancov mimoriadne úspešnej mládežníckej pyramídy. Je mládežníckym a juniorským reprezentantom Slovenska. „Robo Hudec má za sebou ťažkú sezónu, v ktorej musel pochopiť veľa vecí. Po veľmi dobre rozbehnutom prvom roku bol jedným z lídrov reprezentácie U18, ktorá postúpila z ťažkej skupiny do štvrťfinále, no nevyužil ďalší rok celkom podľa predstáv. Ale to nevadí. To sa mladým ľuďom niekedy stane, aby aj oni pochopili, ako sa majú mentálne nastaviť a že majú pokračovať v práci. Robo bol veľmi pracovitý, v nejakom momente možno poľavil, ale na konci minulej sezóny sa znova vrátil. Od neho sa očakáva, že v nadchádzajúcej sezóne pomôže. Z mladých Slovákov možno najviac. Je to na ňom, musí sa čo najlepšie pripraviť už na august, aby sa stal skutočne užitočným hráčom tímu,“ skonštatoval asistent Danilo Rakočevič, ktorý s našimi mladými nádejami pracuje už dlhšie a dobre ich pozná.

Postupne sa tak črtá zostava, s ktorou Inter vyrukuje do nadchádzajúceho ročníka 2024/25. Prvým oznámeným menom sa v júni stal Samuel Volárik, ktorý na Pasienky prestúpil z Komárna. Nasledoval prvý z amerických basketbalistov Krisa Monroe a po ňom predĺženie spolupráce s ďalším reprezentantom Milanom Szabóom. Na konci júna potom Bratislavčania oznámili, že hlavný tréner Aramis Naglič s asistentom Danilom Rakočevičom budú mať k dispozícii aj americké trio Milan Acquaah, R. J. Gunn a Bryant Thomas. Po nich žlto-čierni potvrdili, že pokračovať budú aj talentovaní odchovanci. Z nich prvým potvrdeným je práve Róbert Hudec. Ďalšie mená pribudnú čoskoro.

Zdroj: bkinter.sk

Foto: Vladimír Dorňák