• 8.

10-22 42
  • 9.

4-28 36

Basketbalisti BC Prievidza prišli o nádej na postup v L-skupine Európskeho pohára FIBA. Na palubovke tureckého Demiru Insaat Buyukcekmece prehrali 77:111.

Prievidzi začala nebojácne, ale v ďalšom priebehu prvej štvrtine mali navrch hráči tureckého celku. V piatej minúte vyhrával turecký tím už dvojciferným rozdielom, no napokon sa zverencom Miljana Čuroviča podarilo dotiahnuť po prvej štvrtine na 26:29. Druhá štvrtina priniesla oveľa vyrovnanejší priebeh, slovenský zástupca držal krok s favoritom, po polčase prehrával 48:55. Druhý polčas bol však jasne v rukách Demiru Insaat. Domáci basketbalisti zvýšili obrátky, vďaka čomu sa opäť odpútali do dvojciferného vedenia. Prievidžania bojovali zo všetkých síl, ale herne i energiou nestačili na svojho súpera. V ďalšom priebehu sa už len kozmeticky upravovalo skóre, Turci napokon doviedli zápas do víťazného konca, nad Prievidzou triumfovali po výsledku 111:77.

Demir Insaat Buyukcekmece - BC Prievidza 111:77 (29:26, 26:22, 28:16, 28:13)

Demir Insaat: Caloiaro a Hayes po 23, Stipanovič 21, Johnson 18, Eldridge 12 (Yildizli 10, Akpinar a Erulku po 2, Altay a Tekin 0)

Prievidza: Dowell 22, Dramičanin 18, Körner 8, Jones a Marič po 4 (Ihring 10, Batina 6, Jašš 3, Milovanovič 2, Hupka 0)

TH: 32/22 - 15/9, Fauly: 20 - 24, Trojky: 15 - 10, Rozhodovali: Rosso (Fr.), Baldini (Tal.), Clivez (Švaj.)

Miljan Čurovič (tréner Prievidze): „Mali sme za sebou ťažký ligový zápas v pondelok a náročnú cestu do Turecka. Dvadsaťpäť minút sme sa držali proti silnému tureckému súperovi. Na konci však bolo z toho hladké víťazstvo.“

Reger Dowell (hráč Prievidze): „Hrali sme dobre v prvom polčase, strely nám padali a držali sme krok so súperom. V ďalšom priebehu nám však odišla energia.“