• 8.

10-22 42
  • 9.

4-28 36

Basketbalisti Komárna odštartovali semifinálový dvojzápas Alpsko-jadranského pohára víťazne, pred domácim publikom zvíťazili nad slovinským Zlatorogom Laško 80:68.

"Obuvníci" otvorili stretnutie šnúrou piatich bodov za sebou, ale rovnakou mincou odpovedal aj slovinský tím. Domáci basketbalisti mali vyššiu úspešnosť streľby, hlavne v závere prvej štvrtiny sa dokázali od svojho súpera odtrhnúť a vyhrávať 23:15. Z pohľadu konečného výsledku sa ukázal rozhodujúci vstup do druhej 10-minútovky, Komárno zlomilo Laško šnúrou 18:2. Oddychový čas hosťom nepomáhal, k žiadnemu výraznejšiemu tlaku sa nevedeli dostať, po prvom polčase prehrávali 35:50. Ani prestávka nezmenila priebeh duelu, zverenci trénera Richarda Ďuriša kontrolovali dianie na palubovke, pred poslednou štvrtinou viedli 66:51. Slovinský celok dokázal na malý moment mierne zdramatizovať zápas, šesť minút pred koncom stiahli na 60:70. Potrebný pokoj dal domácim Bilič, ktorý nedovolil prekvapenie na úkor Komárna. Laško napokon v závere upravilo skóre na konečných 68:80 z pohľadu hostí.

MBK Rieker COM-therm Komárno - Zlatorog Laško 80:68 (23:15, 27:20, 16:16, 14:17)

Komárno: Bilič 14, Tomič 13, Langston 11, Halada 9, Kuffa 8 (Cobb 19, Bojanovský 6, Djordjevič 0)

Laško: Tratnik 16, Barič 12, Rizvič 10, Miljkovič 6, Span 2 (Krušič 22, Durnik, Ledl a Rubinštejn 0)

TH: 5/3 - 10/8, Fauly: 15 - 14, Trojky: 9 - 2, Rozhodovali: Brziak, Pipíška, Sirocký

Richard Ďuriš (tréner Komárna): "Dôležité a určite cenné víťazstvo. Opäť sme radi, že sme dokázali to, čo sa hovorí v posledných týždňoch. Slovenská liga ide hore. Myslím si, že odohrať proti spoločnému lídrovi slovinskej ligy takýto zápas, nás môže len tešiť. Dodá nám to určite sebavedomie. Všetko je však otvorené."

Boris Bojanovský (hráč Komárna): "Dôležitý bol pre nás začiatok zápasu, oni asi prišli z cesty unavení a uťahaní. Využili sme to, mali sme 20-bodový náskok. Potom sa už im ťažko vracalo proti tímu, aký máme. Udržali sme to, je to dôležité víťazstvo pre nás pred odvetou."