• 8.

10-22 42
  • 9.

4-28 36

Historickú účasť vo finále Alpsko-jadranského pohára si vybojovali basketbalisti MBK Rieker COM-therm Komárno. V semifinálovej odvete síce prehrali na palubovke slovinského Zlatorogu Laško 67:72, ale v súčte bodov z dvojzápasu si vybojovali miestenku vo finálovom súboji.

"Obuvníci" však nemali do stretnutia ideálny vstup, súper sa od druhej minúty dostal do vedenia a postupne ho navyšoval. Komárno brzdili individuálne chyby a nízka úspešnosť streľby, v záverečnej minúte prvej štvrtiny dokonca prehrávali už dvojciferným rozdielom. Situácia sa nezlepšila ani v druhej 10-minútovke, Laško začalo nebezpečne odskakovať, v jednej chvíli mali dokonca náskok osemnástich bodov. Hostia sa neskôr snažili stiahnuť manko, ale koncovka vyšla slovinskému tímu a prvý polčas vyhrali 42:26. Po prestávke prišiel na palubovky komárňanský tím ako vymenený, razom mal zápas pod kontrolou on. Náskok domácich sa zmenšoval, pred záverečnou periódou viedli už len 51:43. Podľa očakávania to bola v štvrtej štvrtine dráma doslova do posledných sekúnd, Laško vyhrávalo 150 sekúnd pred koncom 67:54, ale Komárno odpovedalo dôležitými košmi. Domáci nezvládli záver, koncovku prehrali 5:13. Zverenci trénera Richarda Ďuriša sa tak mohli aj napriek prehre 67:72 tešiť z historického postupu do finále Alpsko-jadranského pohára. Ich súperom bude víťaz slovinského súboja medzi KK Rogaška a Helios Suns Domžale.

Zlatorog Laško - MBK Rieker COM-therm Komárno 72:67 (22:13, 20:13, 9:17, 21:24)

Laško: Tratnik 17, Špan 15, Rizvič 14, Krušič 8, Barič 4 (Miljkovič 9, Durnik a Rubinštein po 2, Ledl 1)

Komárno: Langston 15, Tomič 14, Kuffa 12, Bilič a Halada po 5 (Cobb 7, Bojanovský 6, Djordjevič 3, Vido 0)

TH: 29/22 - 25/18, Fauly: 25 - 27, Trojky: 4 - 5

/prvý zápas 68:80, ďalej postupuje Komárno/

Richard Ďuriš (tréner Komárna): "Sme veľmi radi, že sa nám podarilo úspešne zvládnuť tento náročný dvojzápas a naďalej môžeme reprezentovať slovenský basketbal v tomto pohári. Zápas mal podobný priebeh ako zápas v Komárne, akurát v opačnom garde. Prvý polčas sme prehrali o 16 bodov, keď sme najmä v obrane boli málo dôrazní. Som hrdý na našich hráčov, že sa dokázali domácim vyrovnať v nasadení v obrane v druhom polčase, čo bol základ úspechu. Rovnako patrí veľká vďaka fanúšikom Komárna, ktorí merali cestu a prišli nás podporiť. Tešíme sa z tejto 'sladkej' prehry, ale už v stredu sa musíme skoncentrovať na ďalší dôležitý duel doma proti Leviciam. Verím, že výhra nám psychycky pomôže a podarí sa nám zopakovať dnešný výkon."

Siniša Bilič (hráč Komárna): "Prvý polčas nám nevyšiel podľa predstáv, ale v druhom polčase sme ukázali charakter a hrali sme tímový basketbal. Som hrdý na mojich spoluhráčov a ďakujem fanúšikom, ktorí pricestovali z Komárna a pomohli nám postúpiť do finále Alpsko-jadranského pohára."