• 8.

10-21 41
  • 9.

4-25 33

Levickí Patrioti zaznamenali v A-skupine Alpsko-jadranského pohára druhú prehru, z palubovky maďarského Egisu Körmend odchádzali s výsledkom 81:106.

Od úvodu mohli vidieť diváci mimoriadne ofenzívny basketbal, obrana bola totiž na vedľajšej koľaji. Hralo sa vo vysokom tempe, sily však boli na oboch stranách vyrovnané. Domáci celok si častejšie vytváral voľné pozície, hlavne úspešnosť za tri body bola na mimoriadne vysokej úrovni. Levice vôbec nezaostávali, na ich strane figuroval neomylný Gačeša. Aj s jeho výrazným prispením sa stále držali na dostrel. Až v koncovke prvej štvrtiny Körmend zabral, začal trestať chyby a šnúrou 8:0 sa dostal do vedenia 31:24 po desiatich minútach. Druhá perióda sa niesla v podobnom duchu, stále prevládala útočná snaha nad obrannou. Patrioti sa rýchlo dostali do problémov s faulami, čo zákonite maďarský celok využíval. V 14. minúte viedol prvýkrát v zápase dvojciferným rozdielom – 40:29, postupne získaval sebavedomie a pohodlie, napokon išiel do šatní za stavu 57:44 v ich prospech.

Hneď po prestávke urobili domáci basketbalisti rozhodujúci krok na ceste za víťazstvom, tretiu štvrtinu totiž otvorili šnúrou deviatich bodov za sebou, čím sa ich vedenie dostalo cez 20-bodovú hranicu. Od toho momentu sa stretnutie iba dohrávalo, taktické pokyny išli bokom, priestor na voľnú realizáciu mali viac-menej samotní hráči. Körmend si plnými dúškami užíval vynikajúci strelecký večer, v záverečnej časti sa mu podarilo prekonať aj hranicu 100 bodov. Levickí Patrioti dali postupne vyvážený priestor všetkým hráčom na súpiske, stretnutie napokon prehrali 81:106.

Egis Körmend (Maď.) – BK Levickí Patrioti 106:81 (31:24, 26:20, 29:16, 20:21)

Körmend: Price 23, Hammonds 19, McNeail 18, Csorvási 6, Oroszi 0 (Bradford 21, Ferencz 8, Delas 7, Balogh a Lajsz po 2, Bán a Kiss 0)

Levice: Gačeša 23, Žiak 16, Williams 9, Davis 6, Krajčovič 4 (Alexander 14, Štefek 5, Adámik 3, Bojanovský 1, Volárik 0)

TH: 18/16 – 11/7, Fauly: 17 – 20, Trojky: 16 – 10, Rozhodovali: Török, Horváth, Földes (všetci Maď.)

Teo Hojč, tréner Levíc: "Samozrejme, nie som spokojný s výkonom môjho tímu. Toto sme neboli my. Musíme sa zlepšiť, vieme, že to dokážeme. Všetko začína od obrany, individuálna zodpovednosť bola zlá, pomoc a rotácie chýbali. Bolo to ťažké, hrali sme proti dobrému tímu. Maďarská liga je na vyššej úrovni ako slovenská. Hráči sú kvalitnejší. Do budúcna sa treba určite zlepšiť. Chcel by som pogratulovať domácemu koučovi k tomu, ako pripravil tím. Hrali pekný a kolektívny basketbal. Dostali sme lekciu a je na nás, aby sme sa z nej poučili. Prvá šanca na to príde už v sobotu, kedy je na programe dôležitý ligový duel. Chceme ukázať, že vieme hrať dobrý basketbal."

Nikola Gačeša, hráč Levíc: "V prvom rade by som chcel pogratulovať súperovi, boli lepším tímom. Hrali ako tím, my sme ním neboli. Vedeli sme, že sme nehrali dobre. Musíme dať dokopy a zastaviť to. Je to jednoduché. Neprežívame momentálne ľahké obdobie, máme zranených hráčov, ktorí nám chýbajú. To však nie je výhovorka, pretože to, čo sme tu predviedli, tak to nie je náš basketbal. Musíme sa zlepšiť."