• 1.

    PDA Prievidza
    0-0 0
  • 2.

    SNV Spišská N.V.
    0-0 0
  • 3.

    INT Inter
    0-0 0
  • 4.

    LEV Levice
    0-0 0
  • 5.

    ZIL Žilina
    0-0 0
  • 6.

    LUC Lučenec
    0-0 0
  • 7.

    SVT Svit
    0-0 0
  • 8.

    HAN Handlová
    0-0 0
  • 9.

    KOM Komárno
    0-0 0

Basketbalisti Interu Bratislava spoznali mená možných súperov v novom ročníku Európskeho pohára FIBA (EP FIBA).

Úradujúci šampión Slovenskej basketbalovej ligy sa na jeseň predstaví v pohárovej Európe, keď sa prihlásil do Ligy majstrov (LM). V prvom predkole narazí na švajčiarskeho majstra Fribourg Olympic (17. a 20. septembra), v druhom predkole si môže zmerať sily s nemeckým Telekom Baskets Bonn (26. a 29. septembra).

Ak by v niektorom predkole „žlto-čierni“ neuspeli, tak na nich čaká skupinová fáza EP FIBA. „Neúspešní účastníci kvalifikácie Ligy majstrov majú v prípade záujmu garantovanú účasť v Európskom pohári FIBA. My sme už tento záujem vopred deklarovali, takže aj v prípade prípadného neúspechu v kvalifikácii Ligy majstrov, máme garantovanú účasť v skupinovej fáze Európskeho pohára FIBA,“ povedal generálny manažér klubu Michal Ondruš.

V prípade neúspechu v dvojzápase s Fribourgom, sa Inter predstaví v A-skupine proti maďarskému PVSK-Veolia Pécs, víťazovi kvalifikačného dvojzápasu medzi bulharským Beroe a holandským Leidenom, kvarteto doplní neúspešný tím z druhého predkola LM: Mornar Bar (Č. Hora) – SL Benfica (Portug.)/Donar Groningen (Hol.).

Ak sa slovenskému zástupcovi podarí prejsť cez prvé predkolo LM, ale neuspeje v druhom, tak na neho čaká D-skupina. Prípadným súperom Interu by bolo rumunské CSU Sibiu, turecký Bahcesehir a zdolaný tím z prvého predkola LM: Falco Szombathely (Maď.) – CSM CSU Oradea (Rum.).

Úvodné kolo skupinovej fázy EP FIBA je na programe 23. októbra.

 

Prípadní súperi BK Inter Bratislava v skupinovej fáze Európskeho pohára FIBA 2019/2020:

A-skupina: zdolaný tím z kvalifikácie LM: Mornar Bar (Č. Hora)- SL Benfica (Portug.)/Donar Groningen (Hol.), zdolaný tím z kvalifikácie LM: BK INTER BRATISLAVA (SR)/Fribourg Olympic (Švaj.), PVSK-Veolia Pécs (Maď.), víťaz kvalifikačného dvojzápasu EP FIBA: BC Beroe (Bul.)- ZZ Leiden (Hol.)

D-skupina: zdolaný tím z kvalifikácie LM: Telekom Baskets Bonn (Nem.) - BK INTER BRATISLAVA (SR)/Fribourg Olympic (Švaj.), zdolaný tím z kvalifikácie LM: Falco Szombathely (Maď.) – CSM CSU Oradea (Rum.), CSU Sibiu (Rum.), Bahcesehir (Tur.)

Foto: Vladimír Králik