• 1.

  INT Inter
  23-5 51
 • 2.

  LEV Levice
  17-11 45
 • 3.

  LUC Lučenec
  15-13 43
 • 4.

  PDA Prievidza
  16-12 43
 • 5.

  SVT Svit
  14-14 42
 • 6.

  ZIL Žilina
  14-13 41
 • 7.

  HAN Handlová
  9-18 36
 • 8.

  SNV Spišská N.V.
  9-18 36
 • 9.

  KOM Komárno
  7-20 34

Basketbalisti Interu Bratislava nedotiahli sľubne rozohraný dvojzápas prvého predkola Ligy majstrov proti švajčiarskemu Fribourg Olympic do úspešného konca. Z domáceho duelu si niesli k súperovi 15-bodový náskok, no asi len málokto čakal, že odveta sa zmení na jednostrannú exhibíciu aktuálneho majstra Švajčiarska.

„Žlto-čierni“ to mali vo svojich rukách, do Fribourgu s nimi cestoval už aj pivot Michal Čekovský, naopak absentoval jeho kolega Michael Fusek a už dlhšiu dobu zranený Mário Ihring. Interu sa na palubovke súpera podarilo prečkať úvodný tlak, dokonca dokázal navýšiť náskok získaný z prvého zápasu. Čo sa však dialo od druhej do záverečnej štvrtiny, to ako keby bol diametrálny odlišný duel, ktorého konečný rezultát 50:89 znie ako jednoznačná záležitosť domácich.

„Pre mňa osobne najväčšia basketbalová facka, ktorú som v živote dostal. Ťažko teraz môžeme niečo konkrétne analyzovať. Začali sme dobre, hrali sme v prvej štvrtine tak, ako sme si aj predstavovali. Ale potom sme už začali dostávať ľahké body, v útoku nič nefungovalo a oni to všetko potrestali. Teraz sa musíme dať nejako dokopy, pretože je pred nami dlhá sezóna,“ povedal bezprostredne po zápase rozohrávač Interu Goran Bulatovič.

Od druhej štvrtiny prichádzal ofenzívny nápor súpera, na ktorý nemal aktuálny majster Slovenska adekvátnu odpoveď. V hre ho však držala postupová nádej, do konca prvého polčasu ju mal stále vo svojich rukách. „Prvá štvrtina bola dobrá, tvrdo vybojovaný a kolektívny basketbal. V druhej štvrtine sme stratili rytmus, čím sme stratili energiu od vynikajúcej bitky. Vykopali sme si veľkú dieru, z ktorej sme do konca stretnutia nedokázali vyjsť,“ zamyslel sa pivot Lee Skinner.

Lenže ani polčasová prestávka nezmenila nič, Fribourg šliapal na plné obrátky a postupom času si čoraz istejším krokom šiel za miestom do ďalšieho predkola. Interu v tejto fáze nešlo nič, streľba, doskoky, zmeny v hernom prejave.

fribourg2 navratka 2

„Boli sme preskákaní, k tomu neexistuje žiadne ospravedlnenie. Beriem na seba veľkú zodpovednosť, keďže som pivotom tohto tímu. Tiež však rozumieme tomu, že tímové doskakovanie nevychádza len z individuálnych pozícií, respektíve hráčov. Musíme bojovať ako tím, čo sme v tomto zápase nerobili. Z tohto jedného stretnutia si môžeme zobrať viacero lekcií. To však záleží na charaktere šatne a tiež toho, ako sa rozhodneme odpovedať na túto tragickú prehru,“ vyhlásil Skinner.

Pre Inter sa tak rýchlo skončilo účinkovanie v Lige majstrov, ale nie v pohárovej Európe. Aj napriek prehre s Fribourgom sa predstaví v skupinovej fáze Európskeho pohára FIBA. Do začiatku tejto súťaže má približne mesiac, do štartu nového ligového ročníka má dva týždne. „Som si istý, že budeme v hale. Urobíme všetko z pohľadu mentálnej a fyzickej stránky, aby sme sa takejto prehre vyhli. Dlžíme ospravedlnenie našim fanúšikom a mestu,“ dodal na záver pivot bratislavského tímu.

Foto: Fiba.basketball