• 1.

  INT Inter
  23-5 51
 • 2.

  LEV Levice
  17-11 45
 • 3.

  LUC Lučenec
  15-13 43
 • 4.

  PDA Prievidza
  16-12 43
 • 5.

  SVT Svit
  14-14 42
 • 6.

  ZIL Žilina
  14-13 41
 • 7.

  HAN Handlová
  9-18 36
 • 8.

  SNV Spišská N.V.
  9-18 36
 • 9.

  KOM Komárno
  7-20 34

Basketbalisti Interu Bratislava si obľúbili v Európskom pohári FIBA vypäté a nervydrásajúce koncovky s maďarským Pécsom. Zverenci trénera Aramisa Nagliča opäť museli bojovať o výhru do poslednej možnej sekundy, podobne ako doma, tak aj vonku ale zvládli záver na jednotku. Kolektívnou hrou a úspešným buzzer beaterom Gorana Bulatoviča zvíťazili 94:93 a pred domácim dvojzápasom majú všetko vo svojich rukách.

Už prvá vzájomná konfrontácia naznačila, že bratislavský celok nečaká na palubovke súpera nič jednoduché. To sa aj potvrdilo, keďže Pécs mal znamenitý vstup do zápasu. Aj bez zranenej dvojice Quincy Diggs a C.J. Aiken dali domáci za úvodnú štvrtinu až 36 bodov. Veľký ofenzívny nápor súpera sa podarilo mierne zastaviť až v ďalšom priebehu.

„To som dlho nevidel, v prvej štvrtine strieľali za tri body s úspešnosťou 7/6. Je to strelecký tím, to sme vedeli a pripravovali sme sa na to, ale nikdy sa nedá pripraviť na takú úspešnosť streľby. Trochu sme stratili potom aj sebavedomie v obrane a báli sa pomáhať. Ukázali sme však charakter, Funderburk odohral v Pécsi veľký zápas, ale to aj ostatní,“ vyjadril sa po zápase tréner Interu Aramis Naglič.

Jeho zverenci zabrali už v druhej 10-minútovke, v ktorej dokázali zmazať dvojciferné manko. Kľúčom k úspechu bolo kolektívne poňatie hry. V rôznych fázach ťahali družstvo rôzni hráči, či už to bol 30-bodový Kenney Funderburk, respektíve Domagoj Bubalo s 12 bodmi alebo Michal Baťka, autor 14 bodov: „Máme 12 hráčov, ktorí pokojne môžu hrať. Je už len na trénerovi, ako to cez zápas dá. Kenney Fundeburk opäť vybuchol proti Maďarom, mal vynikajúci zápas. Bubalo nás pod košom potiahol, keďže súper tam bol slabší o Aikena, čo sme dobre využívali. Mne tiež padla nejaká trojka, kôš s faulom, to boli situácie, ktoré sa diali na ihrisku.“

navratka pecs vonku 2

Podobne ako v Bratislave, tak aj v Pécsi to všetko dospelo k dramatickej koncovke. O samotnom víťazovi sa opäť rozhodovalo v záverečných sekundách a zase raz povestná šťastena zostala na strane Interu. Nečakaným hrdinom sa stal Bulatovič, ťažkým a úspešným nájazdom s klaksónom zasadil domácu tvrdú ranu, ktorú ešte niekoľko minút ťažko rozdýchavali.

„Mohol by som povedať, že toto bola moja najväčšia strela. Myslím si, že som doteraz nikdy nedal kôš v poslednej sekunde. Dával som nejaké šestky, ale kôš nikdy. Hlavné je, že sme vyhrali. Bol to veľmi ťažký zápas. Aj napriek tomu, že im chýbali dvaja hráči, tak Pécs odohral výborný duel. Veľmi sa darilo v streľbe, čo sa ťažko bránilo. Na konci sme si však asi zaslúžili vyhrať, bojovali sme celý čas a vydali sme zo seba všetko,“ uviedol autor víťazného pokusu.

report pecs 2

Zdá sa, ako keby si Inter užíval takéto koncovky s Pécsom. Doma vyhral nad maďarským tímom jednobodovým rozdielom, keď úspešne ubránil posledný útok. Vonku zostal konečný rozdiel identický, len rozdiel bol v tom, že slovenskému zástupcovi vyšla záverečná akcia. „To sú zápasy, ktoré budem prežívať dva dni. Ako fanúšik sa vám to muselo zdať výborné, padlo veľa bodov, bol to dynamický a dramatický zápas. Je lepšie vyhrať normálne a nie poslednou strelou, ale o to je to potom sladšie,“ zamyslel sa tréner Interu.

Úspech v maďarskom Pécsi znamená, že „žlto-čierni“ majú stále reálnu šancu na postup do druhej fázy Európskeho pohára FIBA. Dvojbodový úspech u súpera navyše pomohol natoľko, že družstvo trénera Aramisa Nagliča má pred dvoma domácimi zápasmi všetko vo svojich rukách. „Ukázali sme, že môžeme hrať a máme aj šancu postúpiť. Nevytvárame si žiaden tlak, je totiž dobré, čo sme doteraz robili, s každým súperom sme hrali vyrovnaný basketbal. Chceme to teraz preniesť na domácu palubovku, domáca liga je pre nás samozrejme veľmi dôležitá. Je tam určitý rytmus, nebude to určite ľahké, keďže každý zápas vás vyčerpáva. Sme však profesionáli, pracujeme na tom, aby sme boli pripravení,“ uzatvoril Naglič.

Ďalší krok na ceste za postupom môžu urobiť jeho zverenci v stredu 20. novembra, o 18.00 h privítajú doma holandský Leiden.

Foto: Fiba.basketball