• 1.

  INT Inter
  23-5 51
 • 2.

  LEV Levice
  17-11 45
 • 3.

  LUC Lučenec
  15-13 43
 • 4.

  PDA Prievidza
  16-12 43
 • 5.

  SVT Svit
  14-14 42
 • 6.

  ZIL Žilina
  14-13 41
 • 7.

  HAN Handlová
  9-18 36
 • 8.

  SNV Spišská N.V.
  9-18 36
 • 9.

  KOM Komárno
  7-20 34

Basketbalisti Interu Bratislava sa rozlúčili s účinkovaním v Európskom pohári FIBA s prehrou, v záverečnom vystúpení v A-skupine podľahli doma Benfice Lisabon 91:95. Zverenci trénera Aramisa Nagliča tak obsadia v tabuľke tretie miesto s bilanciou dvoch výhier a štyroch prehier.

Domáci basketbalisti odštartovali svoje záverečné zápolenie v A-skupine dobre, lenže v úvodných minútach hostia vždy odpovedali rovnakou mincou. Benfica mala v tejto fáze mierne navrch, na čo Inter zareagoval oddychovým časom. Po ňom zlepšili „žlto-čierni“ svoj herný prejav a koncentrovaným výkonom nútili súpera k chybám. Aj vďaka početnosti trestných hodov vyhrali prvú štvrtinu napokon 24:20. Druhá 10-minútovka bola ako na hojdačke, každé družstvo si totiž vybralo lepšiu a horšiu chvíľku. V jednej chvíli sa Inter dokázal bodovo utrhnúť, aby o niekoľko chvíľ umožnil súperovi pomýšľať na obrat. Trio Abrhám, Baťka a Skinner napokon priviedol svoj tím k stavu 46:44 po prvom polčase.

Do druhého polčasu vstúpil lepšie Inter, opäť sa bodovo odtrhol, ale prílišnou nedisciplinovanosťou stále dovolil Benfice udržiavať nádej na výhru vonku. Dokonca v koncovke tretej štvrtiny sa ujali hostia vedenia 69:68, ale posledné slovo mali domáci, keď upravili na 71:69 z ich pohľadu. Záverečná perióda priniesla podľa očakávania drámu, dlho to lepšie vyzeralo pre slovenského zástupcu, ale štyri minúty pred koncom sa hosťom podarilo obrátiť duel na svoju stranu. V koncovke sa domáci pokúsil o vabank, ten však úspešný nebol.

Európsky pohár FIBA - A-skupina:

Inter Bratislava - Benfica Lisabon 91:95 (24:20, 22:24, 26:25, 19:26)

Inter: Baťka 23, Skinner 14, Abrhám 11, Bulatovič 7, Funderburk 6 (Ihring 12, Körner 9, Alcegaire 6, Bubalo 2, Kozlík 1)

Benfica: Coleman 22, Silva 11, Hallman 9, Lisboa 6 (Hollis 23, Ireland 13, McGhee 2, Murry 0)

TH: 31/26 - 36/32, Fauly: 30 - 24, Trojky: 13 - 7, Rozhodovali: Horozov (Bul.), Männiste (Est.), Velikov (Bul.), 550 divákov.

Povedali po zápase:

Aramis Naglič, tréner Interu: „Škoda, že sme to nedotiahli do konca. Odohrali sme veľmi dobrý zápas, povedal by som, že môžeme byť šťastní, že Slováci odohrali veľmi dobrý zápas. Rozhodla atletickosť, ťažko sa nám bránilo, mali sme 30 faulov. Nebudem komentovať, či boli alebo neboli. Myslím si, že to nebolo vhodné kritérium na domácu palubovku. Išli cez nás, Collins a Coleman ukázali svoju fyzickú silu, čo bolo ťažké konkurovať im s našou zostavou. Ideme ďalej, musíme sa sústrediť na našu ligu.“

Michal Baťka, hráč Interu: „Boli sme blízko k výhre. Bolo vidieť, že sa to ťahalo rozdielom jedného - dvoch košov. Škoda, že sme to na konci trochu nezvládli, trochu sme tam neubránili a mali sme tam nejaké zbytočné útočné doskoky a z toho naše ďalšie účinkovanie v obrane. To nás stálo dosť veľa energie v útoku. To si musíme pozrieť, kde sme urobili chyby a z toho sa poučiť do ďalších zápasov, aby sme nebránili dlho a mali viac času na útok, energie na strely.“

Richard Körner, hráč Interu: „Veľmi tesný zápas. Myslím si, že sme mali Benficu na lopate. Pár zbytočných chýb z našej strany, keby sme sa im vyvarovali, tak by sme možno vyhrali. Boli sme im jednoznačne rovnocenným súperom, keď nie o krok lepším. Žiaľ, aj niektoré hvizdy rozhodcov boli sporné. My sme mali vyfaulovaných skoro všetkých štyroch pivotov, ale na to sa nejdeme vyhovárať. Myslím si, že sme boli o krok lepším tímom.“

Foto: Vladimír Dorňák