10-22 42
  • 9.

NIT Nitra
    4-28 36

Spišským Rytierom zatiaľ nevychádza premiéra v Alpsko-jadranskom pohári, neuspeli ani vo svojom druhom vystúpení, keď prehrali na palubovke chorvátskej Velikej Gorice.

Duel Velikej Gorice s Rytiermi začal vo vysokom a ofenzívnom tempe. Od prvých minút sa hrala vyrovnaná partia, na strane Spišiakov to mimoriadne padalo Baťkovi, ktorý poslal svoj tím aj do vedenia. Domáca strana adekvátne zareagovala, takmer kompletne zmazala manko, ale prvú štvrtinu napokon vyhrali zverenci trénera Štefana Sviteka 20:18. Druhú štvrtinu odštartovala Velika Gorica bodovým úsekom 12:3 a razom sa ocitla v dvojcifernom vedení. Spišiaci sa dokázali otriasť a opäť sa prihlásiť do boja o obrat, ale súper hral o čosi lepšie. Po prvom polčase prehrávali „Novovešťania“ 31:45.

Žiaľ, pre Rytierov sa nezačala dobre ani tretia 10-minútovka, keďže doplácali na svoju horšiu streleckú efektivitu. Domáci tím už bol v laufe a jasne mal navrch. Slovenský zástupca sa pokúšal zvrátiť negatívny vývoj stretnutia, ale po 30 minútach čistého času prehrával 43:63. Záverečnú periódu odštartovali Rytieri 0:7, čo definitívne pochovalo ich šance na triumf. Velika Gorica pokračovala vo vysokej produktivite, spišské manko sa ešte zvyšovalo. V koncovke sa už dramatické neudialo, keďže o víťazovi duelu bolo rozhodnuté.

Alpsko-jadranský pohár - C-skupina:

KK Velika Gorica (Chor.) - Spišskí Rytieri 93:69 (18:20, 27:11, 18:12, 30:26)

Velika Gorica: Kalajžič 16, Cinac 11, Cvitkovič 8, Uljarevič 3, Majič 0 (Bakovič 15, Savič 13, Mašič 8, Kapusta 7, Konjevič a Sokol po 6)

Rytieri: Baťka 20, Dressler a Stevanovič po 10, Dennis 8, Lužaič 3 (Gavrilovič 13, Hlivák 5, Krajňák 0)

TH: 11/9 - 17/9, Fauly: 19 - 16, Trojky: 12 - 8, Rozhodovali: Kadtkhode, Salomon, Nizamič

Povedali po zápase:

Štefan Svitek, tréner Rytierov: „Súper nám ukázal, ako sa hrá moderný basketbal. Všetko v rýchlosti, s dobrou streľbou. Trafili 12 trojok. My sme boli všade neskoro, hrali sme bez extra energie, takže bolo ťažké držať krok, možno okrem prvej štvrtiny. Zápas bol viac-menej rozhodnutý po tretej štvrtine. Z tohto stretnutia sa poučíme. Treba nám poriadne trénovať, hlavne 5 na 5.“

Dalibor Hlivák, hráč Rytierov: „Ťažký zápas, máme sa z čoho poučiť. Nemyslím si, že boli o toľko lepší, ako je konečný výsledok. Dá sa povedať, že jednoduchými vecami nás rozobrali v obrane. Nám defenzíva vôbec nefungovala. Prvý polčas nás zničili na pick-n-rolle, druhý polčas sa kvázi iba dohrával. Snažili sme sa to stiahnuť, ale nepodarilo sa nám to.“