• 1.

  LUC Lučenec
  4-0 8
 • 2.

  LEV Levice
  3-1 7
 • 3.

  SNV Rytieri
  3-1 7
 • 4.

  INT Inter
  2-2 6
 • 5.

  HAN Handlová
  2-2 6
 • 6.

  KMR Komárno
  1-3 5
 • 7.

  SVT Svit
  1-3 5
 • 8.

  PDA Prievidza
  0-4 4

Basketbalistov Prievidze čaká prvý súťažný domáci zápas sezóny 2021/2022, nebude to však ligový, ale medzinárodný. "Hornonitrania" majú pred sebou opäť povinnosti v Alpsko-jadranskom pohári, o prvý triumf sa pokúsia zabojovať proti zástupcovi z Česka - SLUNETE Ústí nad Labem. 

Alpsko-jadranský pohár - D-skupina (streda 6. októbra o 18.00 h):

BC Prievidza - SLUNETA Ústí nad Labem (ČR)

K zápasu: Prievidza je už plne v zápasovom nasadení, zatiaľ však čaká na premiérový triumf v sezóne 2021/2022. V Alpsko-jadranskom pohári má aktuálne na konte dve prehry, keď neuspela na svojom zahraničnom tripe so slovinskou Ilirijou (74:83) a chorvátskym Škrljevom (70:83). Najbližšie k výhre boli zverenci trénera Maroša Helmecyho počas víkendu, keď si vo Svite vynútili predĺženie. V ňom siahali na dva body do tabuľky, napokon prehrali s Iskrou tresne 89:91. Návrat do Niké arény by mohol priniesť vytúžené víťazstvo a tiež oživenie postupových šancí v mimoriadne ťažkej D-skupine Alpsko-jadranského pohára. "Čaká nás ďalší ťažký súper z Čiech. My sa na tieto zápasy veľmi tešíme a vieme, že každý jeden z nich nás posunie vpred. V stredu to bude zaujímavejšie aj o to, že za Slunetu nastúpi dvojica našich bývalých hráčov Delvon Johnson a Jahmal Jones. Od začiatku zápasu ideme bojovať a urobíme maximum pre to, aby sme potešili našich fanúšikov. Verím,  že prídu vo veľkom počte a vytvoria skvelú atmosféru," prezradil tréner Maroš Helmecy. 

Ústí nad Labem je pravidelným účastníkom Alpsko-jadranského pohára, túto súťaž hrá štvrtú sezónu po sebe. Účastník českej najvyššej ligy je tiež naplno v zápasom kolotoči, za sebou má štyri ligové stretnutia. Na konte má dve prehry - s Hradcom Králové (64:72) a USK Praha (65:91) a rovnaký počet výhier - s Ostravou (86:72) a počas uplynulého víkendu uspeli v Jindřichovom Hradci (97:68). Fanúšikom Prievidze budú známe hlavne dve mená, ktoré obliekali dres BC v minulosti - Delvon Johnson a Jahmal Jones. Okrem nich patrí k ťahúňom dobre známy Lamb Autrey, či mimoriadne skúsený Ladislav Pecka. "V stredu zahájime našu cestu v Alpsko-jadranskom pohári na pôde Prievidze. Tieto skúsenosti a konfrontáciu s medzinárodným basketbalom vítame a tešíme sa, že nám prinesie skúsenosti, ktoré potom zúročíme v domácej lige. Na Slovensko ideme s odhodlaním vyhrať a naštartovať tak ďalší ročník tohto poháru úspešne," cituje oficiálna klubová webstránka trénera SLUNETY Jan Šotnar. 

Kde sledovať:

Foto: Daniel Faix